دوره ۳۵ جشنواره کودک با «سینما نوستالژی» کلید خورد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۳۰

دوره ۳۵ جشنواره کودک با «سینما نوستالژی» کلید خورد

عصر پنج‌شنبه «سینما نوستالژی» یکی از پیش‌برنامه‌های سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با حضور جمعی از اهالی رسانه و مخاطبان در بنیاد سینمایی فارابی آغاز به کار کرد.

چبه گزارش خبرنگار سینما صبا، در  اولین برنامه «سینمانوستالژی»، فیلم «کلاه‌قرمزی و پسرخاله» ساخته ایرج طهماسب به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های دهه هفتادی سینمای ایران و یکی از آثار تحسین‌شده جشنواره فیلم کودک روی پرده رفت.

در اولین پاتوق «سینمانوستالژی» جمعی از اهالی رسانه و خانواده‌ها به همراه فرزندانشان حضور داشتند.

«سینما نوستالژی» از پنجشنبه هفتم اردیبهشت کار خود را آغاز کرد.

قرار است در این برنامه تا سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هر هفته یک فیلم از سینمای کودک و نوجوان روی پرده برود.

هدف «سینما نوستالژی» تماشای آثار تاریخی سینمای کودک و نوجوان است و می‌خواهد با اکران دوباره آن‌ها علت موفقیت و اقبال این آثار را یادآوری کند.

در پی تحولات رخ داده در سیاستگذاری جشنواره فیلم کودک، سال پذشته در پی برپایی دو دوره سی و سوم و سی و چهارم در تهران (سینما فرهنگ) به دلیل شرایط کرونایی، قرار بر این شد تا دوره سی و پنجم این رویداد در سال ۱۴۰۱ برگزار نشود.

بر اساس آخرین خبرها، سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، پاییز امسال در اصفهان برگزار خواهد شد و پس از تشکیل صندوق «پروانه» در آخرین روزهای سال گذشته، آغاز طرح سینمانوستالژی اولین پیش برنامه جدی دوره جدید این جشنواره به شمار می‌رود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است