پاسخ طلایی پزشکان در «مجله پزشکی» رادیو سلامت | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۳

پاسخ طلایی پزشکان در «مجله پزشکی» رادیو سلامت 

شبکه رادیویی سلامت، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 با حضور کارشناسان پاسخگوی سوالات پزشکی مخاطبان خود در برنامه «مجله پزشکی» است.

به گزارش صبا، «ملیحه صادق کاظمی» تهیه کننده برنامه «مجله پزشکی» گفت: برنامه مجله پزشکی یکی از برنامه های شاخص و پرمخاطب شبکه رادیویی سلامت است که از شنبه تا چهارشنبه از گروه بهداشت و تندرستی با رویکرد اطلاع رسانی و با هدف ارتقای سلامت مخاطبان این شبکه از طریق افزایش آگاهی آنها در حوزه خودمراقبتی روی آنتن می‌رود.

وی در ادامه افزود: موضوعاتی که در این برنامه به آنها پرداخته می شود از میان بیماری های شایع واگیر و غیرواگیری انتخاب می شود که نیاز به اطلاع رسانی در مورد آنها وجود دارد. این برنامه مجله ای شامل بخش‌های مختلفی از جمله گفتگوی پزشکی، طرح بارو، آیتم روز، پاسخ طلایی، نکته امروز و  بخش پاسخ به سوالات تلفنی و پیامکی شنونده های برنامه مجله پزشکی است.

کاظمی بیان کرد: روزهای شنبه به موضوعات مرتبط با سالمندان در مجله سالمندی، روزهای یکشنبه مباحث مربوط به دامپزشکی در مجله دامپزشکی و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هم مباحث پزشکی و دامپزشکی پرداخته می‌شود. اجرای این برنامه بر عهده زهرا حاجی زاده، دکتر پیام محبی، دکتر علی سلجوقیان، دکتر شهرام کجوری و دیگر عزیزان است.

«زهرا حاجی‌زاده» سردبیر و مشاور در خصوص پخش برنامه «مجله پزشکی» گفت: هرچند تمرکز اصلی در این برنامه با توجه به هدف تعیین شده، ارائه راههای پیشگیری از بیمارها و توسعه بهداشت فردی و عمومی است اما در مورد علل و عوامل، علائم، راه های تشخیص و درمان بیماری ها نیز اطلاعات به زبان ساده در اختیار مخاطبین قرار می گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به این که برنامه مجله پزشکی برنامه ای تخصصی است کارشناسانی که در این برنامه حضور پیدا می کنند اعضای هیات علمی هستند که اطلاعات علمی و بروز دارند. در ضمن کارشناس مجریانی که در حوزه های مرتبط مطلع هستند برای اجرای برنامه انتخاب شده اند. زمان پخش مجله پزشکی ساعت ۱۵ تا ۱۶ است.

این کارشناس مجری رادیو سلامت در پایان اظهارداشت: اجرا در این برنامه جدا از جذابیت ها و شیرینی های خود حساسیت های خاصی دارد که سختی ها و دشواری‌های اجرا را افزایش می دهد. عنوان مثال علی رغم حضور میهمانان و کارشناسان متخصص که همگی از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و اعضای مراکز تحقیقات علمی و معتبر هستند کارشناس مجریان هم باید اطلاعات بروز و مطالعه کافی قبل از برنامه داشته باشند چرا که هدایت برنامه در واقع توسط کارشناس مجری اتفاق می افتد که بر اساس اهداف و سیاست های شبکه سلامت و شناخت نیازهای مخاطبان انجام می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است