وزیر ارشاد شایعه ممنوع‌الکاری خوانندگان را رد کرد/ فروش حدود ۱.۴میلیونی در سامانه مجازی نمایشگاه کتاب | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۱

وزیر ارشاد شایعه ممنوع‌الکاری خوانندگان را رد کرد/ فروش حدود ۱.۴میلیونی در سامانه مجازی نمایشگاه کتاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش حدود یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب در سامانه مجازی در دوره بر پایی نمایشگاه بین المللی کتاب خبر داد.

به گزارش صبا، محمد مهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در مجموع حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار جلد کتاب در بخش حضوری و از طریق سامانه مجازی فروخته شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه مجموع فروش سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران بیش از ۴۰۱ میلیارد تومان بود که در تمامی بخش‌ها ۱۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد، عنوان کرد: روزانه حدود یک میلیون نفر به طور متوسط از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.

وی از رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور و سایر مسئولان و مردم برای بازدید از نمایشگاه کتاب تهران قدردانی کرد.

رد شایعه ممنوع الکار شدن برخی خوانندگان

از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ادعای ممنوع الکار شدن برخی از هنرمندان حوزه موسیقی که در فضای مجازی نشر یافته، سوال شد که در پاسخ گفت: این را بایستی شبکه رسانه‌ای ما بررسی کند که چطور امکان دارد تصمیمی گرفته نشده رسانه‌ای می‌شود؛ این‌ها مقررات خاصی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و ترتیبات روشنی برای بررسی وجود دارد و اگر مشکلی باشد به افراد اعلام می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه در چنین موضوعاتی مخفی کاری نداریم از فضاسازی رسانه‌ای در این خصوص بدون آنکه تصمیمی گرفته شده باشد، انتقاد کرد و افزود: اگر برای کسی مشکلی پیش بیاید، با اجرایش موافقت نمی‌کنند و من دیروز از همه بخش‌ها خواستم که به شایعه سازی رسانه‌ای پایان دهند و اجازه ندهند که افرادی با انگیزه‌های مختلف، ایجاد التهاب کنند.

وی ادامه داد: حوزه فرهنگ و هنر و رسانه قواعد روشنی دارد و متولی آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است؛ مثل هر صنفی ممکن است افرادی تخلف کرده باشند که به آن رسیدگی می‌شود و جمع بندی آن به فرد اعلام می‌شود.

وی تاکید کرد: این‌ها جز شایعه سازی رسانه‌ای چیزی نیست و من از اساس این نوع خبرسازی‌ها را رد می‌کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هنرمند و فرهنگ دوستان موارد را از طریق اعلام رسمی وزارتخانه و نهاد‌های متولی پیگیری کنند.

اسماعیلی خاطر نشان کرد که البته بسیاری از خوانندگان نیز اعلام کردند که چنین چیزی نیست.

 

نشر اول: ایرنا

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است