هنرمندان موسیقی تنها از دفتر موسیقی پیگیر امور و مجوزهای خود باشند | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۴۲
مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنرمندان موسیقی تنها از دفتر موسیقی پیگیر امور و مجوزهای خود باشند

مدیر کل دفتر موسیقی وزارت ارشاد توضیحاتی را درباره حواشی بوجود آمده بیان کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمد الله یاری مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حواشی به وجود آمده پیرامون فعالیت برخی هنرمندان، با اشاره به افزایش فعالیت موسیقایی کشور در ماه‌های اخیر گفت: فعالیت‌های موسیقایی از اسفندماه سال گذشته و بعد از جشنواره موسیقی فجر با سرعت قابل توجهی در تهران و شهرستان ها برگزار شده است. آمار فعالیت‌های موسیقی شامل‌ انتشار تک آهنگ‌ها، آلبوم‌ها، نماهنگ‌ها، اجراهای صحنه‌ای و سایر فعالیت‌ها بصورت مستمر و ماهانه ازسوی دفتر موسیقی اطلاع رسانی می‌شود.
وی در ادامه بیان کرد: در اسفند و فروردین شرکت‌های تهیه و تولید آثار موسیقایی ۵۷۰‪ تک آهنگ و ۳۰ آلبوم موسیقی منتشر کردند. در حوزه اجراهای صحنه‌ای هم‌ در سه ماه گذشته چه در تهران و چه در شهرستان‌ها شاهد حضور پر تعداد و پرتکرار هنرمندان ژانر پاپ بوده‌ایم که با اقبال فراوان علاقمندان آنها در تهران و شهرستان‌ها همراه بوده است. دفتر موسیقی با توجه به فعالیت “سامانه جامع موسیقی” آمار حضور هنرمندان در اجراهای صحنه‌ای در سراسر کشور را دراختیار دارد. فقط در اردیبهشت ماه سال جاری با مجوز دفتر موسیقی و صرفا در تهران و فقط در سالن‌های با ظرفیت بیش از ۱۲۰‪۰ نفر، تعداد ۱۲۰‪ کنسرت موسیقی بزرگ برگزار شده است که نشان از همت تهیه‌کننده‌ها و گروه‌های هنری و خوانندگان و از طرفی نیز اقبال مردم به این اجراها است.
الله یاری با بیان اینکه در این سه ماه در گونه پاپ اکثر هنرمندان به نام و سرشناس و مورد توجه مردم روی صحنه رفته‌اند از فعالیت تازه برخی هنرمندان با مساعدت دولت و نهادهای مرتبط بعد از چندسال گفت: در این چند ماه هنرمندانی نیز بعد از چند سال با نظر مساعد دولت و نهادهای مرتبط فعالیت خود را از سر گرفتند که چند سالی فعالیت اجرای صحنه‌ای نداشتند که از سوی علاقمندان‌شان مورد استقبال فراوان قرار گرفته است. همچنین هنرمندان جوانی نیز اولین اجراهای خود را در این سه ماه تجربه کردند که باعث حضور هنرمندان جوان‌تر و علاقمندان نوجوانان و جوانان به آنها شده است.
این مدیر فرهنگی همچنین از بدیهی بودن احتمال بروز مشکلاتی در زمینه فعالیت‌های موسیقایی گفت و راه حل آن را مراجعه به دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت ارشاد دانست و گفت: بدیهی است در این حجم فراوان فعالیت در تهران و شهرستان‌ها گاه مشکلات و سوالات و سوتفاهم هایی بوجود بیاید. در این میان راه سهل الوصول مراجعه به دفتر موسیقی است. کما فی السابق پذیرا و شنوای مسائل گروه‌های هنری هستیم. دوستان تقاضای فعالیت‌های خود را در سامانه ثبت نمایند و پیگیر صدور مجوز خود چه از طریق سامانه یا مراجعه حضوری باشند. در این زمینه نگرانی وجود ندارد و اگر هم در هر برهه زمانی ملاحظه‌ای وجود داشته باشد با خواننده و تهیه کننده مربوطه در میان گذاشته خواهد شد.
او با درخواست از هنرمندان در پرهیز از دامن زدن به حواشی رسانه‌ای مطابق آنچه که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته است، بیان کرد: تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پرهیز از پرداختن به حواشی در رسانه‌ها و فضای مجازی، تسهیل و تسریع در فرایند‌های پاسخگویی و گفتگو برای تکریم هنرمندان و رفع سوءتفاهمات و افزایش نشاط هنری و اجتماعی است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هنرمندان عزیز تنها از طریق دفتر موسیقی پیگیر امور مربوطه باشند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است