تندروهای داخلی و اپوزیسیون خارجی می‌خواهند هنرمندان مورد تنفر مردم قرار گیرند | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۵
مرضیه برومند:

تندروهای داخلی و اپوزیسیون خارجی می‌خواهند هنرمندان مورد تنفر مردم قرار گیرند

مدیرعامل خانه سینما با انتقاد از تندروهای داخلی و اپوزیسیون خارجی گفت: انگار این دو گروه با هم دست به یکی می‌کنند تا ما (هنرمندان) را از چشمِ مردم بیندازند و هنرمندان مورد تنفر مردم واقع شوند. من متأسفم. 

به گزارش صبا، مرضیه برومند گفت: اینکه بیاییم به عنوان اعتراض، تحریم و تعطیل کنیم منطقی نیست، هرچند می‌گویم فرهنگ و هنر تعطیل‌پذیر نیست. ببینید با توجه به برخی اتفاق‌های اخیر یقین دارم بخشی از تندروهای داخلی و اپوزیسیون‌های آن سوی مرزها به‌پای ضربه زدن و تعطیل کردن فرهنگ و هنر ایران نشسته‌ و همکاری می‌کنند تا سینما و موسیقی و دیگر شاخه‌های هنری تعطیل شوند. روندی که در پیش گرفته شده اینگونه است که منِ هنرمند که محبوب مردمم به نوعی مورد نفرت مردم واقع شوم؛ هر دو با هم تلاش دارند این اتفاق بیفتد.
مدیرعامل خانه سینما اظهار کرد: به همین دلیل من می‌خواهم آرامش به نفع سینما و سینماگرها برقرار باشد. شرایط تولید عادی شود و این چرخه به حرکت درآید. یک مقداری فیلم‌هایی که این روزها فروش می‌کنند خیال سینماگرها را راحت کرده که نگویند از سینما استقبال نمی‌شود و وضعیت اقتصاد سینما نگران‌کننده است. وقتی این اتفاق بیفتد ما دنبال انواع دیگر سینما می‌رویم؛ منظورم سینمای درستِ کودک، سینمای خانواده و… . من می‌گویم امروز در سینما یک «خواهران غریب» نداریم، مردم با دیدن‌شان لذت ببرند و اوقات فراغت خوبی را بگذرانند.


او درباره برخی حواشی پیرامون آخرین کارش در شبکه خانگی گفت: درباره حاشیه‌های «ساختمان کلیله و دمنه» بگویم که مدتی درباره آن سکوت کردم. جوّی را ساخته بودند که من نخواستم حرفی بزنم که در آن سوی مرزها سوء استفاده نکنند. همان قدری که از تندروان داخلی دلم خون است صدها برابر نسبت به آن سمت (اپوزیسیون‌های آن سوی مرزها) دلم خون‌تر است. انگار این دو گروه با هم دست به یکی می‌کنند شرایط آرام مملکت ما را به هم بریزند و ما (هنرمندان) را از چشمِ مردم بیندازند. من متأسفم.

٭ نشر اول: تسنیم

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است