حامد سلیمان‌زاده داور فیپرشی در جشنواره کارلووی‌واری | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۰

حامد سلیمان‌زاده داور فیپرشی در جشنواره کارلووی‌واری

با دعوت رسمی پنجاه و هفتمین دوره جشنواره فیلم کارلووی واری و فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم جهان)، حامد سلیمان‌زاده، فیلمساز، مدرس، منتقد و پژوهشگر بین‌المللی سینمای ایران، روی صندلی داوری جایزه فیپرشی جشنواره کارلووی واری خواهد نشست.

به گزارش صبا، سلیمان زاده هم اکنون ساکن برلین آلمان است و به عنوان پژوهشگر و مدرس با دانشگاه هنرهای برلین (UdK Berlin) همکاری دارد. او قبل تر داوری جشنواره های سینمایی معتبر و مهم سینمای جهان از جمله مراسم گلدن گلوب (بخش سینما و آثار تلویزیونی)، جشنواره کن فرانسه، جشنواره برلین آلمان، جشنواره گوتنبرگ سوئد، جشنواره استانبول ترکیه و … را در پرونده دارد.
همکاران او در بخش داوری جایزه فیپرشی منتقدان برجسته ای همچون انگین ارتان از ترکیه، یان استورو از نروژ، یانا بباروا از جمهوری چک، کرایس هاوارد از استرالیا و ماکس الیور بورگ از سوئیس هستند.

جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری مهم ترین جشنواره سینمایی اروپای مرکزی و شرقی به شمار می رود و هر ساله در ماه ژوئن در شهر کارلووی واری در شمال غربی جمهوری چک با حضور بیش از ۲۰۰ فیلم از سراسر جهان برگزار می شود.

پنجاه و هفتمین دوره این جشنواره از تاریخ ۳۰ ژوئن تا ۸ جولای ۲۰۲۳ میلادی ( ۹ تا ۱۷ تیرماه ۱۴۰۲ خورشیدی) برگزار می شود.

لازم به ذکر است که در دوره های قبلی این جشنواره چهره های نام آشنایی همچون لیلا حاتمی، نیکی کریمی و … به عنوان داور بخش اصلی جشنواره حاضر بوده اند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است