تشخیص نقاب از چهره‌ واقعی گاهی سخت می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۹
گالری‌گردی صبا

تشخیص نقاب از چهره‌ واقعی گاهی سخت می‌شود

شهرزاد قاضی‌زاهدی در نمایشگاه میزانسن درباره‌ی فیگوراتیوهایی که نقاشی کرده است می‌گوید: ما آدم ها تنها موجودانی هستیم که چهره را آنطور که می‌خواهیم دستکاری می‌کنیم و آنقدر واقعی است که گاهی باور می‌کنیم این چهره خود ماست.

به گزارش خبرنگار تجسمی صبا، شهرزاد قاضی زاهدی آخرین آثار خود را با عنوان «میزانسن» در «گالری نیان» از تاریخ ۵ خرداد تا ۱۹ خرداد به نمایش گذاشت. آثار این نمایشگاه فیگوراتیو بوده و موقعیت‌های انسانی را نشان می‌دهد.

قاضی‌زاهدی

شهرزاد قاضی‌زاهدی درباره‌ی چهره‌ها و فیگور‌هایی که به تصویر کشیده است می‌گوید: به نظر من صورت آدم ها جایی نیست که چهره واقعی در آن پنهان شود. ما آدم ها تنها موجوداتی هستیم که چهره را آنطور که می‌خواهیم دستکاری می‌کنیم و آنقدر واقعی است که گاهی باور می‌کنیم این چهره خود ماست. صورت ها نقاب هایی است که ما با آن قصه می‌گوییم و درست یا نادرست ما با صورتمان قضاوت می‌شویم. این چهره هایی که من در آثارم کشیدم در عین آنکه نمی‌خواستم نقابی نشان دهم، حس نقاب بودن را منتقل می‌کنند. امکان دارد این واقعا یک نقاب واضح و پررنگ باشد یا پنهان و نزدیک به صورت خود آدم…

نقاشی

قاضی‌زاهدی درباره‌ی اینکه ایرانی بودن در آثارش پیداست می‌گوید: به نظر من هنر متعلق به جای خاصی نیست؛ زندگی شما در هر مملکتی روی آثار تاثیر می‌گذارد. من به شکل مستقیم از هنر ایرانی استفاده نمی‌کنم اما ایرانی بودنم در آثار به شکل ناخودآگاه پیداست.

نقاشی

 قاضی زاهدی بیشتر به خلق آثار هنری علاقه دارد تا عرضه کردن آن و در این باره می‌گوید: من در ارائه خیلی قوی نبوده‌ام و خیلی از آثارم را عرضه نکرده‌ام. اگر تا الان هم این فاصله را داشتم دیگر نمی‌خواهم داشته باشم چون فکر می‌کنم مخاطب باید آثار را ببیند و این تعامل را حفظ کنم. برای همین در این نمایشگاه استیتمنت نداشتم؛ دوست داشتم درک مخاطب از اثرم را ببینم تا اینکه از مخاطب بخواهم با زاویه دید من اثر را نگاه کند.

*شیبا هاجی

نقاشی

نقاشی

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است