عباس محبی: رادیو صبا بهلول صداوسیماست

به گزارش صبا به نقل از  روابط عمومی رسانه ملی، عباس محبی بازیگر پیشکسوت رادیو با حضور در جمع صمیمی عوامل رادیو صبا درباره سانسور در برنامه سازی طنز بیان کرد: رسانه طنز نیاز به حمایت مدیران و مسئولین دارد. متاسفانه مردم ما نقد ناپذیر شده اند و این  مسئله باعث خودسانسوری شده است. رادیو می‌تواند رسانه ای باشد برای ارتباط بهتر و موثر مردم و مسئولین به ویژه رادیو صبا که می‌توان آن را «بهلول» صدا و سیما خواند.

وی افزود: اگر حرف مردم و پیام مسئولین و اتفاقات پیش آمده در جامعه سانسور شود و نقدی صورت نگیرد، عوامل برنامه ساز دچار سرخوردگی و ناامیدی می‌شوند و این ناامیدی در برنامه سازی باعث کند شدن قلم ها، شل شدن، بی انرژی شدن مجریان و در نهایت موجب بی انگیزگی در برنامه سازی می‌شود.

محبی با این صحبت ها از مدیر رادیو صبا خواست که دست برنامه سازان در تولید برنامه‌ها را برای نزدیک شدن به مردم را بازتر بگذارند و در ادامه به محجور بودن شبکه‌های رادیویی اشاره کرد و با طنازی گفت: شبکه‌های تلویزیونی پرمخاطب می‌توانند در حد زیر نویس برنامه‌های رادیویی و عوامل آن‌ها را معرفی کنند، رادیو که کمتر از قابلمه و بشقاب و کتانی نیست.

مدیر رادیو صبا در پاسخ به بازیگر پیشکسوت رادیو گفت: در رادیو صبا به دست بسته اعتقادی نداریم و برنامه‌هایی داریم که با هدف نقد کردن و یا حتی نقد تند طراحی شده اند مثل جنگ رادیویی «شهر فرنگ» و برنامه «بی‌زحمت».

افتخاری درباره ویژگی‌های نقد توضیح داد: نقد باید امید آفرین باشد. نه بر اساس شنیده‌ها و جوسازی که گاهی در فضای مجازی صورت می‌گیرد. یک برنامه ضمن نقد یک موضوع باید راهکاری ارائه کند. هدف ما سکوت نیست. این مسئله خود ضد امیدآفرینی است، اگر حرف دل مردم را نزنیم و صدای مردم نباشیم نمی‌توانیم امیدآفرین باشیم. البته نقد باید منصفانه باشد و ببینیم در نهایت با این نقد ها به دنبال چه چیزی هستیم باید برای بهتر شدن وضع موجود تلاش کنیم نه برای تخریب و سیاه نمایی.

رادیو صبا را روی موج اف ام ردیف 105.5 مگاهرتز بشنوید.