جلسه شورایعالی سینما با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۲۰
فردا همزمان با روز ملی سینما؛

جلسه شورایعالی سینما با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار می‌شود

رئیس سازمان سینمایی از برگزاری جلسه شورایعالی سینما همزمان با روز ملی سینما و با حضور معاون اول رئیس جمهور خبر داد.
به گزارش صبا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی دبیر شورایعالی سینما با اعلام این خبر گفت : این جلسه با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و اعضای حقیقی و حقوقی شورا با هدف بررسی چالش‌های کلان سینما و مشکلات مبتلابه سینما برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: دبیر خانه شورای عالی سینما در طول یکسال گذشته ۱۱ جلسه تخصصی با حضور اعضای متخصص حقیقی با محوریت بررسی، ارزیابی و احصاء چالش‌ها و مشکلات سینمای ایران در محل سازمان سینمایی برگزار کرده است و در نهایت جمع‌بندی و خروجی نتایج جلسات مقدماتی در جلسه دوشنبه ۲۰ شهریور شورایعالی سینما که در نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
خزاعی با اشاره به ۳ مصوبه جلسه قبلی شورایعالی سینما گفت: بخش عمده این مصوبات با موضوعات تجهیز و نوسازی مراکز و دفاتر سینمای جوان، مسکن هنرمندان و مطالعه برای تولید آثار مشترک بین‌المللی در حال پیگیری و تحقق است.
وی افزود: در خصوص کمک به احداث، تجهیز و نوسازی تچهیزات مراکز سینمای جوان به نتایج درخشانی دست یافته‌ایم که تقریبا همه اهداف سازمان سینمایی در این خصوص در شرف اجراست.
خزاعی از تهیه یک بسته پیشنهادی برای جلسه شورایعالی سینما خبر داد و گفت: امیدوارم نتایج جلسه فردای شورایعالی سینما، دستاوردها و اخبار خوبی برای خانواده سینما در پی داشته باشد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر تلاش سازمان متبوع خود برای رفع مشکلات مسکن سینماگران تاکید کرد: در این زمینه کارهای مقدماتی با همکاری وزارت راه، مسکن و شهرسازی انجام و بزودی به مرحله اجرایی خواهد رسید.
خزاعی در خصوص تولید آثار مشترک بین‌المللی در سینما نیز گفت: منابع مالی و سرمایه‌ای این پروژه در حال تامین است و به زودی شروع به کار آن اعلام خواهد شد.
گفتنی است شورایعالی سینما متشکل از محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، آیت الله علیرضا اعرافی رئیس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور، رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم تحقیقات و فناوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، شهاب اسفندیاری رئیس دانشگاه صداوسیما و محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به عنوان اعضای حقوقی و ابوالقاسم طالبی، مسعود نقاش‌زاده، مجید شاه حسینی، داوود میرباقری، منوچهر شاهسواری، مریلا زارعی و پوران درخشنده به عنوان اشخاص حقیقی است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  100/867/118/000
 • بی‌بدن
  22/358/841/000
 • سال گربه
  10/639/228/500
 • آپاراتچی
  3/809/166/500
 • پرویز خان
  3/135/337/000
 • نوروز
  2/746/203/000
 • ایلیا جستجوی قهرمان
  2/310/894/500
 • آسمان غرب
  2/022/378/500