اگر تاثیرگذار نباشیم، تحریم نمی‌شویم! | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۷:۱۴
محمد خراسانی‌زاده در واکنش به تحریم وزیر ارشاد؛

اگر تاثیرگذار نباشیم، تحریم نمی‌شویم!

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی یادداشتی به بررسی ابعاد تحریم اخیر وزیر ارشاد پرداخته است.

به گزارش صبا، محمد خراسانی زاده مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی یادداشتی به به بررسی تحریم اخیر وزیر ارشاد پرداخته است.

متن یادداشت بع شرح زیر است:

«وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه(۲۴ شهریور ۱۴۰۲) طی بیانیه‌ای با تکرار ادعاهای حقوق بشری اعلام کرد که این کشور تحریم‌های جدیدی را در هماهنگی با سایر متحدانش(انگلیس، آمریکا، کانادا و استرالیا)، علیه ایران وضع کرده است… طبق این بیانیه محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد هاشمی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا زاکانی شهردار تهران و سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا از جمله کسانی هستند که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند» .

نکته قابل توجه دور جدید تحریم‌های غربی، پرداختن به دستگاه‌ها و کنش‌گران عرصه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای است. تا پیش از این، اکثر تحریم‌ها ناظر به نهادهای نظامی، قضایی و سیاسی بود، اما اکنون، شاهد قرار گرفتن چهره‌های فرهنگی و برخی رسانه‌ها در فهرست تحریم‌های ظالمانه و بدون منطق غربی‌ها هستیم.

بدیهی است که وقتی نفرات اول و دوم یک وزارتخانه، یعنی وزیر و جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحریم می‌شوند، یعنی عملکرد این دستگاه در سال‌های اخیر به گونه‌ای بوده است که نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای دشمنان ایران اسلامی را به چالش کشانده است.

این اتفاق مبارک، یک بشارت برای حوزه فرهنگ کشور محسوب می‌شود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی‌رغم همه موانع درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، موازی‌کاری‌ها و مداخله‌کاری‌ها، توقعات نابه‌جا و خارج از مأموریت، ضعف‌ها و کاستی‌های فراوان در حوزه منابع انسانی و مالی، قواعد و مقررات دست و پاگیر اجرایی، ساختارها و فرایندهای فرسوده و ناکارآمد اداری و مشکلات فراوانی از این دست، توانسته با اعتماد به نیروهای توانمند و دغدغه‌مند و اتکا به گوشه‌هایی از ظرفیت‌های مردم‌پایه عرصه فرهنگ، هنر و رسانه، میزان تأثیرگذاری و نقش‌آفرینی خود را نسبت به قبل، افزایش داده و دشمن کینه‌توز را وادار نماید که برای مقابله به مثل، دست به چنین رفتارهایی بزند.

البته این سخن، به معنای وجود شرایط مطلوب در این مهمترین جایگاه حاکمیتی بخش فرهنگ و هنر نیست، اما اکنون که دشمن قسم‌خورده‌ی جمهوری اسلامی ایران، عملا به اثرگذاری آن اعتراف کرده است، جا دارد که ارکان داخلی کشور، همانند مجلس شورای اسلامی، سازمان اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و سایر مجموعه‌های ذی‌ربط به این وزارتخانه مظلوم که برای بازسازی انقلابی ساختارهای خود آستین بالا زده است، یاری رسانند و موانع را از پیش پاهای نحیف این دستگاه که می‌بایست باری بس گران به دوش کشد، بردارند.

اکنون که مُهر تحریم ظالمانه بر کارنامه عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مُهر تأییدی بر روند رو به رشد اقدامات آن است، جا دارد به برادران بزرگوارم آقایان دکتر محمدمهدی اسماعیلی و دکتر سیدمحمد هاشمی که مجاهدت‌های خستگی‌ناپذیرشان برای همکاران و اهالی فرهنگ مؤثر واقع شده است، تبریک و تهنیت بگویم و به ایشان عرض کنم که «اگر تأثیرگذار نباشیم، از سوی دشمنان این ملت، تحریم نمی‌شویم» و دعا کنم که پاداش زحمات‌شان، نقش‌آفرینی در دولت کریمه امام عصر(عج) و عاقبت‌به‌خیری در رکاب ایشان باشد.

جمله پایانی‌ام را از بیان امام خمینی(ره) خطاب به غربی‌هایی که دچار اشتباه محاسباتی شده‌اند، یادآور می‌شوم: « اداره‌کنندگان کاخ سفید باید بدانند که دنیا عوض شده است، و قدرت‌های‌‎ ‎‌شیطانی از حربه‌های استعماری کهنه و نو خلع سلاح شده‌اند. کارگزاران سیاست امریکا‌‎ ‎‌باید طرز تفکر و سیاست‌های خود را تغییر دهند. و گمان نکنند اداره‌ی کل جهان در دست‌‎ ‎‌آنهاست، و همه‌ی کشورها چشم‌وگوش‌بسته در اختیار آنان هستند. باید توجه کنند که قطع‌‎ ‎‌رابطه و تحریم اقتصادی و لیست‌های دروغین آنها، دنیا را بر کشوری تنگ نخواهد کرد.»

نشر اول: هنرآنلاین

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • فسیل
  262/217/009/790
 • شهر هرت
  64/192/119/305
 • آهنگ دو نفره
  19/367/400/500
 • کت چرمی
  14/410/164/725
 • نارگیل 2
  10/599/497/670
 • بی مادر
  5/501/887/500
 • آخرین تولد
  3/829/631/000
 • ستاره بازی
  2/428/422/500
 • هولیا
  1/447/534/500
 • شهرک
  1/289/406/000
 • بعد از رفتن
  951/092/500
 • داستان دست‌انداز
  858/603/000
 • زنبور کارگر
  324/955/000
 • شماره 10
  186/841/000