اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال برای مجتمع‌های فرهنگی و کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۴۴

اختصاص ۱۵۰۰ میلیارد ریال برای مجتمع‌های فرهنگی و کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال براساس مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به مجتمع‌های فرهنگی و کتابخانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت که این اعتبار در اختیار وزرات ارشاد قرار گرفته است.
به گزارش صبا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از تالار مرکزی یاسوج در استان کهگیلویه گفت: با دست پر به این استان آمده‌ایم به گونه‌ای که یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و ۵۰۰ میلیارد ریال برای کتابخانه‌های استان اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: همچنین ۲ سینمای استان در آستانه افتتاح قرار دارند و سینمای جدید و مجهزی هم در صورت تخصیص زمین از سوی استاندار در یاسوج ساخته می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت ارشاد در بدو کار با طرح‌های نیمه تمام بسیاری مواجه بود اما در مدت این ۲ سال عملیات اجرایی آن‌ها فعال شده است.

اسماعیلی تاکید کرد: طرح تالار مرکزی یکی از همین طرح‌هاست که پس از ۱۵ سال در دولت سیزدهم شتاب گرفته و فعال شده است و در ۲۲ بهمن‌ماه امسال فاز نخست آن افتتاح می‌شود.

وی افزود: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفر دوم رئیس جمهور کارنامه بسیار خوبی را از وضعیت اجرایی طرح های مصوب که جای قدردانی از وی دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده برای خبرنگاران گفت: در ابتدای دولت تنها چهار هزار نفر عضو صندوق هنرمندان بودند اما هم اینک ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر عضو صندوق هنر در کشور هستند ضمن اینکه در روز خبرنگار نبز هدیه ۲۰ میلیون ریالی به خبرنگاران کشور اهدا شد.

اسماعیلی عنوان کرد: مجتمع شهر و هنر بزرگ به زودی در پرند کلنگ زنی خواهد شد و برای همه اهالی رسانه در استان‌های مختلف این طرح اجرا می‌شود.

طبق اعلام استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وزیر فرهنگ برای حضور در آئین پایانی شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان دنا-یاسوج وارد استان کهگیلویه و بویراحمد می‌شود.

وی بازدید از مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری (تالار مرکزی یاسوج)، دیدار با نماینده محترم ولی فقیه و شرکت در آیین پایانی «شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج-دنا» را از دیگر برنامه های سفر وزیر اعلام کرد.

سید علی احمدزاده شرکت وزیر را در یادواره ۱۲۲۵ شهید تیپ همیشه سرافراز ۴۸ استان را پایان بخش سفر وزیر به کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های مختلف وزیر برای برطرف شدن مشکلات حوزه فرهنگ و هنر، تکمیل و بهره‌برداری طرحهای عمرانی استفاده کنیم.

شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان دنا از سوم تا ششم مهرماه ۱۴۰۲ در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد در حال برگزاری است.

یک هزار و ۲۸ اثر در ۲ بخش فیلم و عکس به دبیرخانه جشنواره در استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال شده است.

آئین پایانی شصت و هفتمین جشنواره ی منطقه ای سینمای جوان دنا با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و استان و هنرمندان برگزیده جشنواره از ۱۰ استان کشور برگزار می‌شود.

نشر اول: ایرنا

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است