چرا کارگردان «گیج‌گاه» جایزه‌اش را به فردوس کاویانی تقدیم کرد؟ | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۴۴
پس از کسب یک جایزه بین‌المللی:

چرا کارگردان «گیج‌گاه» جایزه‌اش را به فردوس کاویانی تقدیم کرد؟

عادل تبریزی پس از دریافت جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه، جایزه‌اش را به فردوس کاویانی تقدیم کرد.

به گزارش خبرنگار سینما صبا، فیلم سینمایی «گیج‌گاه» خردادماه امسال برنده جایزه بهترین فیلمنامه از شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی چبوکساری در روسیه شد. عادل تبریزی، کارگردان فیلم بعد از دریافت جایزه آن را به هنرمند فقید سینما فردوس کاویانی، تقدیم کرد. فردوس کاویانی روز یکشنبه ۹ مهرماه بعد از تحمل یک دوره بیماری طولانی درگذشت.

او درباره چرایی این کار در یادداشتی که به صورت اختصاصی دراختیار صبا قرار گرفته نوشته است: « از قبل به این موضوع فکر نکرده بودم .حتی نمی‌دانستم این فیلم قرار است جایزه بگیرد.

وقتی اسمم خوانده شد و به سمت استیج رفتم همان لحظه به ذهنم آمد که بهتر است این خوشی برای یه آدم درست باشد!من که اهل حرفهای عجیب غریب نیستم! آن بالا اسم کسی را بیار که خوشحال شود.

اولین پله را که بالا رفتم چند اسم توی ذهنم آمد اما یک دفعه تصویر فردوس کاویانی آمد .چرا او؟ من که ارتباطی با ایشان ندارم من که آخرین بار دوازده سال پیش دیدمشان؟

اما فهمیدم این اسم درست است. باید در جشنواره‌ای که نمایندگان کشورهای دیگر نشستند اسم فردوس را بیاورم .مگر تاثیری بالاتر از حضور دلنشین و تاثیرگذارش در این همه آثار داریم؟

حالا از بدبیاری اوضاع زمانه این شد و فردوس بزرگ بیمار کنار خانواده عزیزش.

بعد از آن دختر عزیز آقای کاویانی بامن تماس گرفت و تشکر کرد و گفت، پدر قدرت تکلم ندارند اما از خوشحالی برای شما پیام صوتی فرستادند!

صدای ایشان قلبم را پاره کرد. با آن تیپ و کراوات که فکر می‌کردم خیلی خفن هستم دوزانو نشستم و گریه کردم!…ت ه صدای ایشان خوشحالی بود و آرزوی موفقیت!

آقای کاویانی «گیج‌گاه« دارد اکران می‌شود. به سپیدی موی مادرم قسم می‌خواستم شمارا بیاورم روی سرم بنشانم که فیلم را ببینید اما دیدار به قیامت … .

فقط خوشحالم در زمان زنده بودنتان یادتان کردم.

کوچیک و نوکر شما و خانواده‌تان

عادل تبریزی».

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است