«جایزه معلم»، تقویت شان معلمی را دنبال می‌کند/ امکان ثبت‌نام معلمان و مربیان تا پایان آذرماه | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۸
در نشست خبری «جایزه معلم» مطرح شد:

«جایزه معلم»، تقویت شان معلمی را دنبال می‌کند/ امکان ثبت‌نام معلمان و مربیان تا پایان آذرماه

نشست خبری «جایزه معلم»، معرفی و تکریم معلمان، مدرسان و مربیان دارای دستاوردهای شاخص با حضور علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

به گزارش صبا، صبح امروز، نشست خبری «جایزه معلم» با هدف معرفی و تکریم معلمان، مدرسان و مربیان دارای دستاوردهای شاخص، با حضور علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خانه اندیشه‌ورزان برگزار شد.

علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در نشست خبری «جایزه معلم »(معرفی و تکریم معلمان، مدرسان و مربیان دارای دستاوردهای شاخص) با اشاره به ماهیت عام‌المنفعه بودن این جایزه گفت: این جایزه تکریم و تقویت شان اجتماعی معلم را دنبال می‌کند و برای ارتقای موقعیت اجتماعی معلم، یکی از بهترین اقدامات، برگزاری این گونه جایزه‌ها است.

او افزود: تمام افرادی که در عرصه تعلیم و تربیت فعالیت دارند مخاطب این جایزه هستند همچنین این جایزه می‌تواند فراتر از مرزهای کشور ایران باشد. هر فردی که کاری از جنس معلمی انجام می‌دهد می‌تواند نامزد دریافت این جایزه باشد.

کریمیان با اشاره به این که جایزه معلمی می‌تواند به یک معلم یا چند معلم به صورت مشترک برسد اضافه کرد: ماهیت این جایزه مردمی است و براساس بضاعت مالی جایزه، مبلغی به افراد تعلق می‌گیرد.

 در داوری‌های «جایزه معلم»، حس خوب افراد از معلمانشان را منعکس می‌کنیم

در ادامه، ژما جواهری پور دبیر کمیته داوری «جایزه معلم» گفت: در داوری‌های «جایزه معلم»، خاطرات افراد از معلمان را به جامعه منعکس می‌کنیم تا حال خوب در جامعه گسترش پیدا کند.

او اظهار کرد: هر فردی خاطرات خوبی از معلمان خود دارد که نیاز است زمینه‌ای فراهم شود تا تجارب معلمان خود را به اشتراک بگذاریم.

جواهری پور افزود: جمع آوری قصه‌ای که همه ما از کلاس‌های درس به خاطر داریم یکی از اهداف کمیته داوری است. در این کمیته و با بررسی شاخص‌های داوری، قصه مردم ایران و جهان را از کلاس، معلم و آموزش‌ها دریافت می‌کنیم.

دبیر کمیته داوری جایزه معلم اذعان داشت: داوری ما رقابت ایجاد نمی‌کند. ما در این داوری‌ها، خاطرات افراد از معلمان را به جامعه منعکس می‌کنیم تا حال خوب در جامعه گسترش پیدا کند. زمینه بررسی فرآیندها بدین صورت است که با حضور تیم متخصصی، شاخص‌های معلمان را در ۵ محور ارزیابی می‌کنیم.

دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه معلم با توضیح نحوه برگزاری این جایزه، از امکان ثبت نام معلمان و مربیان تا پایان ماه آذر امسال، خبر داد.

محمد آزین دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه معلم در نشست خبری و رونمایی پوستر این جایزه، اظهار کرد: «جایزه معلم» را در پاسخ به این مساله بنیانی برگزار کردیم که می‌دانیم همه به نوعی مدیون مربیان و معلمان هستیم که فرصت تقدیر از آنان را نداریم لذا این جایزه بستری برای تقدیر از معلمان است.

او افزود: در قلب «جایزه معلم»، یک حس خوب و مدیون بودن را نسبت به معلمان جامعه داریم که قصد داریم افراد جامعه از معلمان تقدیر کنند.

آزین درباره روند برگزاری جایزه معلم، ضمن معرفی اعضای شورای سیاست‌گذاری این جایزه گفت: مخاطبان این جایزه عموم مردم هستند تا توجه افراد جامعه به معلمان جلب شود.

او  اظهار کرد: افرادی که می‌توانند در این جایزه نامزد شوند افرادی هستند که در کسوت معلمی و مربی‌گری فعالیت و با کودکان و نوجوانان ۱۸ سال به پایین سروکار دارند. از امروز که فراخوان جایزه اعلام می‌شود امکان نامزد شدن معلمان در سایت جایزه معلم فراهم خواهد شد و تا پایان آذرماه بازه ثبت نام است. سپس در یک فرایندی انتخاب‌هایی روی افراد نامزد شده صورت و براساس ۵ معیار ارزیابی صورت می‌گیرد.

آزین عنوان کرد: شایستگی‌های فردی و حرفه‌ای معلم نامزد، اولین معیار است که توسط تیم ارزیاب متخصص تعلیم و تربیت ارزیابی می‌شود. دومین معیار اثرگذاری و نوآوری حل مساله توسط معلم در حوزه تعلیم و تربیت است، سومین معیار اثرگذاری معلم بر زندگی دانش آموزانش است، چهارمین معیار، اثرگذاری معلم بر جامعه محلی و پنجمین معیار ظرفیت معلم برای تبدیل شدن به سفیر و نماینده جامعه معلمان کشور خواهد بود.

او  افزود: تیم ارزیابی متشکل از ترکیبی از ارزیابانی حرفه‌ای و تخصصی آموزش و پرورش، روانشناسان، کارآفرینان، هنرمندان، معلمان است که معلمان را براساس ۵ معیار می‌سنجند تا در یک برنامه، نماینده جامعه معلمی را انتخاب کنیم و جایزه سال معلمی را تقدیم‌شان کنیم.

آزین همچنین  گفت: گستره «جایزه معلم» محدود به کشور ایران نیست .معلمان کشورهای دیگر مسلمان نیز می‌توانند در این جایزه شرکت داشته باشند و این رقابت همراه با رفاقت در بین معلمان بین‌المللی نیز وجود دارد. در ایام مبعث پیامبر (ص) و اواخر بهمن ماه امسال، مراسم اختتامیه «جایزه معلم» برگزار می‌شود. برای شناسایی معلمان نیز از این افراد دعوت می‌کنیم تا خود را به ما معرفی کنند. تلاش داریم معلمان مناطق روستایی و عشایری را شناسایی کنیم تا در خدمت این افراد نیز باشیم.

به گفته او «جایزه معلم» یک جایزه مردمی است و بنیاد تعلیم و تربیت برهان در کنار آموزش و پرورش تلاش دارد اقدامات اجتماعی را برای معلمان انجام دهد. این جایزه یک جایزه وقف پایه است تا خیرین نیز در این جایزه پای کار بیایند.

در ادامه این نشست، سحر اسماعیلی عضو شورای سیاست‌گذاری «جایزه معلم» گفت: از طریق برگزاری این جایزه و فعالیت‌های جانبی، می‌توانیم شان و مقام تعلیم و تربیت اسلامی را در جامعه اسلامی و‌ کشورها گسترش دهیم و معرفی خوبی از تعلیم و تربیت داشته باشیم.

اسماعیلی ضمن ابراز خرسندی ازاینکه به عنوان یک معلم در این جمع حضور دارد اظهار کرد: هدف از برگزاری جایزه بین‌المللی معلم، ارتقا و رساندن جایگاه و شان معلم به جایگاه واقعی خود است.

او افزود: بی‌تردید هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود مگر از مجرای تعلیم و تربیت و سکان کشتی تعلیم و تربیت که این سکان به دست معلمان است. خرسندم به عنوان نماینده جامعه معلمان کشور در شورای سیاست‌گذاری جایزه حضور دارم تا با همکاری همکارانم بتوانیم از طریق برگزاری این جایزه و فعالیت‌های جانبی، شان و مقام تعلیم و تربیت اسلامی را در جامعه اسلامی و‌ کشورها گسترش دهیم و معرفی خوبی از تعلیم و تربیت داشته باشیم.

اسماعیلی در پایان بیان کرد: «جایزه معلم» جایزه‌ای است که از بین معلمان و سازمان‌ها همچنین افراد دغدغه‌مند فعال در عرصه تعلیم و تربیت، بهترین‌ها را انتخاب و سالانه به جامعه جهانی معرفی می‌کند. تعلیم و تربیت تمام جنبه‌های زندگی افراد را در برمی‌گیرد و ارگانی که می‌تواند اثرگذار باشد شایسته بزرگداشت و تقدیر است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • فسیل
  280/219/886/790
 • هتل
  105/685/751/900
 • شهر هرت
  73/438/402/555
 • بچه زرنگ
  30/613/732/250
 • نارگیل۲
  17/109/455/170
 • گیج‌گاه
  8/141/149/500
 • هولیا
  4/795/964/750
 • ستاره بازی
  3/093/752/500
 • جنگل پرتقال
  1/030/885/500
 • اخت‌الرضا
  886/010/000
 • عامه پسند
  403/040/000
 • سرهنگ ثریا
  384/972/500
 • حدود 8 صبح
  262/367/500
 • آهو
  142/885/000