دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با نخستین فیلمساز اردبیل | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۶:۴۱

دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با نخستین فیلمساز اردبیل

مشاور وزير فرهنگ و مديرعامل صندوق اعتباری هنر، به ديدار اصغر جاويد فيلمساز پيشکسوت اردبيل رفت و ضمن ديدار با اين هنرمند پيشکسوت و نامدار اردبيل در جريان فعاليت‌ها و حال و احوال وی قرار گرفت.
به گزارش صبا و به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی در ادامه سفر به استان اردبیل که برای شرکت در آیین نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر استان اردبیل سفر کرده بود، با حضور در منزل اصغر جاوید با این هنرمند پیشکسوت دیدار و گفت‌وگو کرد.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این دیدار با بیان اینکه هنرمندان پیشکسوت سرمایه‌های کشور هستند، گفت: رویکرد صندوق اعتباری هنر تکریم پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر است؛ به طور یقین تجربیات ارزشمند هنرمندان همچون شما چراغ راهی برای جوانان فعال در این عرصه خواهد بود.
پوراحمدی در ادامه به اهمیت حفظ و تقویت فرهنگ بومی اشاره کرد و گفت: اهل فرهنگ و هنر نقش مهمی در فرهنگ سازی جامعه دارند و در این میان هنرمندان استانی تاثیر به سزایی در زنده نگه داشتن فرهنگ و هنرهای بومی و سنتی محل زیست خود را دارند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن قدردانی از چند دهه فعالیت ارزشمند این سینماگر پیشکسوت کشور، اظهار کرد: استاد جاوید با خلق آثار ماندگار در میان مردم و هنرمندان استان اردبیل جایگاه ویژه‌ای دارند.
به گفته وی، بسیار ارزشمند است که ایشان طی پنج دهه فعالیت همواره کوشیده است در راه اعتلای هنر اردبیل گام‌های بلندی بردارد.
مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به برقراری سفرهای استانی در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی افزود: یکی از اهداف این سفرها دیدار چهره به چهره با هنرمندان و فعالان هنر بومی است تا ضمن بررسی مسائل و مشکلات، به عنوان یک نهاد حمایتی در حد توان خود مشکلات آنان را حل و فصل کنیم.
تجلیل از هنرمندان در ایام سالمندی سبب دلگرمی آنان می شود
در ادامه این دیدار اصغر جاوید نیز ضمن قدردانی از حضور مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در منزل وی، از خاطرات کار خود در عرصه فیلم‌سازی نکاتی را بیان کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم نکوداشت نامداران فرهنگ و هنر اردبیل، تجلیل و تکریم هنرمندان پیشکسوت از سوی صندوق اعتباری هنر را اقدامی ارزشمند دانست و اظهار کرد: توجه به هنرمندان به خصوص در ایام سالمندی سبب دلگرمی آنان خواهد شد.
اصغر جاوید فیلمساز، نویسنده، کارگردان و پیشکوست عرصه هنر استان اردبیل، آثاری نظیر «خیزاب عشق»، مستند «شهدای انقلاب روستای نیارق» را در کارنامه هنری خود دارد.
عیادت از استاد عرفانی 
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین در ادامه سفر به استان اردبیل با حضور در سرای سالمندان این استان از استاد عباس عرفانی هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی عیادت کرد.
پوراحمدی در این دیدار ضمن گفت‌وگو با استاد عرفانی، برای وی آرزوی سلامتی و بهبودی کامل از خداوند کرد.
استاد عباس عرفانی از چهره‌های هنر خوشنویسی کشورمان است که آثارش با خیل مخاطبان و علاقه‌مندان این رشته هنری روبه‌رو شده است.
آیین نکوداشت حدود ۳۰ نفر از نامداران فرهنگ و هنر استان اردبیل در رشته‌های مختلف سینما، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، قرآن و عترت، شعر و ادب، موسیقی و رسانه، عصر چهارشنبه ۱۵ آذرماه، با حضور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، مسئولان استانی، محلی و جمعی از هنرمندان استان اردبیل در تالار مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل برگزار شد.
این چهارمین آیین نکوداشت هنرمندان نامدار، پیشکسوت و یا دارای نشان درجه یک هنری است که در استان‌ها توسط صندوق اعتباری هنر برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000