«آواز کافه غم بار» به چاپ نهم رسید | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۴۳

«آواز کافه غم بار» به چاپ نهم رسید

کتاب «آواز کافه غم بار» از سوی نشر بیدگل به چاپ نهم رسید.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و کتاب صبا، کتاب «آواز کافه غم بار» نوشته کارسون مکالرز  و ترجمه حانیه پدرام از سوی نشر بیدگل به چاپ نهم رسید.

این کتاب ۱۴۴ صفحه است و قیمت آن ۹۸۰۰۰ تومان است.

«آواز کافه غم بار» سومین رمان کارسون مکالرز، نویسندۀ زن امریکایی، است که در سال ۱۹۵۱ منتشر شد. بسیاری این رمان کوتاه را بهترین اثر مکالرز می‌دانند؛ رمانی معرف گوتیک جنوب که تمامی ویژگی‌های این ژانر را یکجا در برمی‌گیرد. داستان پیردختری عجیب‌وغریب و اهل جنوب که در آبادی دلگیرکننده‌ای با آشپزی سیاهپوست تنها زندگی می‌کند و گرفتار مثلث عشقی عجیبی می‌‌شود.

«آواز کافه غم بار» مجموعه‌ای است عجیب از شخصیت‌ها، شخصیت‌هایی ساکن آبادی دلگیر که داستان آنجا اتفاق می‌افتد. پیرنگ تکان‌دهندۀ اثر در کنار مثلث عشقی عجیب و تکان‌دهنده‌تر از این زاویۀ دید راوی در سراسر این رمان کوتاه لذت خواندنش را دوچندان می‌کند. راوی بی‌طرف و ریزبینی که مدام بازی‌های سرنوشت را به خواننده‌اش یادآور می‌شود.
«آواز کافه غم بار» طرحی است گروتسک از قدرت ویران‌سازی عشق. آنچه موقع خواندن آن پیش‌روی ماست متنی است که به زیبایی پرداخت شده است، نوشته‌ای که ما در آن ناخواسته تک‌گویی درونی شخصیتی را می‌شنویم که یادآوری مکرر خاطرات او را قادر می‌سازد بر ملال خود غلبه کند و در مقابل فشارهای تحلیل‌برندۀ جهانی که خوب می‌شناسدش مقاومت کند. آواز کافۀ غم‌بار ترانۀ روح بشر است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است