مجید انتظامی: «همراه با خاطره‌ها» با عشق به مردم اجرا شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۰
در گفت‌وگو با صبا؛

مجید انتظامی: «همراه با خاطره‌ها» با عشق به مردم اجرا شد

مجید انتظامی پس از آخرین اجرای ارکستر موسیقی ملی ایران در تالار وحدت گفت: کنسرت «همراه با خاطره‌ها» فقط و فقط به عشق مردم ایران اجرا شد. من به خاطر مردم ایران این اجرا را به روی صحنه بردم. آرزوی قلبی من این بود که برنامه خوب و متنوعی را تقدیم تک تک مردم ایران کنم.

به گزارش خبرنگار موسیقی صبا، ارکستر موسیقی ملی ایران با کنسرت «همراه با خاطره‌ها» به رهبری مجید انتظامی شامگاه شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ پس از اجرا در پنج شب متوالی به کار خود در تالار وحدت پایان داد. در این رویداد، برگزیده آثار «مجید انتظامی» به رهبری این آهنگساز پس از یک دهه دوری از صحنه اجرا شد. سمفونی شیخ بهایی، دوئل، زال و سیمرغ (بچه‌های کوه آلپ)، ترن، مِدلی، از کرخه تا راین، آژانس شیشه‌ای، بوی پیراهن یوسف، دیوانه‌ای از قفس پرید و سمفونی حماسه خرمشهر قطعات این اجرا بود. همچنین قطعات ترن و چشم تنگ دنیادار به درخواست تماشاگران مشتاق در سالن به عنوان مرحله آخر در بیست ارکستر تکرار شد.

 

وزیر ارشاد: این پنج شب باعث شد حال هموطنان ما خوب شود / برگزاری قطعات سمفونیک غزه را در دستور کار داریم

درحاشیه این کنسرت محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در پاسخ به ارزیابی خود از برگزاری این دوره در ۵ شب متوالی با حضور استاد مجید انتظامی به خبرنگار صبا گفت: دوره بسیار خوب و  پرافتخاری را با حضور استاد مجید انتظامی را پشت سر گذاشتیم. این پنج شب باعث شد حال هموطنان ما خوب شود، مسلماً استاد نیز با دیدن این میزان از اشتیاق و شوق در نگاه مردم و حضور مخاطب کثیر حال خوبی را تجربه کردند. حقیقت در ابتدا بنده نگران حال استاد انتظامی بودم به دلیل مشکلات جسمی ایشان که در طول این سال‌ها تجربه و تحمل کرده‌اند و اینکه شاید برگزاری این رویداد در شب‌های متوالی مزید بر علت شود، اما اتفاقاً  زمانی که حضوراً  به خدمت ایشان رسیدم حال ایشان را نیز بسیار خوب و مساعد دیدم. مسلماً آنچه که باعث این  حضور بود تنها عشق مردم بود. بنده امشب نیز مراتب تشکر خود را به ایشان اعلام و از هنر ایشان قدردانی صورت گرفت. به همین ترتیب امیدوارم پس از این نیز انشاالله بتوانیم در خدمت ایشان و سایر هنرمندان فاخر ایران زمین باشیم.

وزیر ارشاد دولت سیزدهم در پاسخ به این سوال که آیا پس از برگزاری این رویداد دل‌انگیز در قالب کنسرت برنامه ویژه دیگری را در پیش خواهد بود یا خیر، پاسخ داد: بله، همانطور که مدتی پیش  نیز در خدمت استاد فخرالدینی بودیم، از همین جا به مردم این را نوید می‌دهم که در اواخر دی ماه از ارکستر سمفونیک صدا و سیما، برگزاری قطعات سمفونیک غزه را نیز در دستور کار داریم. امیدوارم این اتفاق و سایر اتفاق‌های دیگر همه باعث شوند تا هنر و فرهنگ ایران غنی‌تر و مردم ایران روز به روز بهتر و پرامیدتر باشند.

سخنگوی دولت: جذابیت این کنسرت متحیرکننده بود

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم پس از آخرین اجرای استاد مجید انتظامی درباره تاثیر این رویدادها در فرهنگ و هنر ایران زمین به خبرنگار صبا گفت:  برگزاری این قبیل رویدادهای پرشور و خجسته، قطعاً و تنها با همکاری این هنرمندان فاخر انجام شدنی است. این هنرمندان به طور کلی بخش بزرگی از فرهنگ و هنر ایران زمین هستند و آنچه که برای ما عیان است، این است که فرهنگ و هنر ایران متشکل و قوام یافته از اجزای مختلفی از جمله هنرمندان بنام روزگار است. در این میان طبیعتاً نمی‌توان تنها به نقش تاثیر اکتفا کرد چرا که این‌ها خودشان ملجا تاثیرگذاری هستند و کلیت فرهنگ و هنر منشعب و منتج شده از میراث هنر این عزیزان است. آنچه که ما در اجرای امشب از استاد انتظامی مشاهده کردیم، مجموعه‌ای از خاطرات و یادهای  ماندگار در سال‌های گذشته بود که در ذهن و ضمیر هر ایرانی جایگاه ویژه و بلاعوضی دارد. جذابیتی که برای همه مخاطبان من جمله خود بنده متحیر کننده بود، چنان که معتقدم اگر این برنامه تا ساعت‌های بیشتری نیز ادامه می‌یافت هیچکس در سالن نه خسته می‌شد و نه از جذابیت ابتدایی آن در نگاه مشتاقان کاسته می‌شد.

 

مجید انتظامی: فقط برای مردم آمدم

در پایان این شب علاقمندان ارادتمند استاد انتظامی در کنار در خروجی تالاروحدت دقایق زیادی را انتظار کشیدند تا حضورا از اجرای خوب و صمیمانه استاد تشکر کنند، استاد انتظامی به گرمی این استقبال مردمی را پاسخ و اعلام خوشحالی و سلامتی کردند.

مجید انتظامی خالق قطعات ماندگار  موسیقی ایران به خبرنگار صبا درباره برگزاری این رویداد در پنج شب گفت: در ابتدا از تمامی دست‌اندرکاران و عواملی که صمیمانه ما را حمایت کردند تا این دوره به یادماندنی ترسیم شود، تشکر می‌کنم. این برنامه و برگزاری این رویداد تنها و تنها به عشق مردم ایران بود. من به خاطر مردم ایران این اجرا را به روی صحنه بردم. آرزوی قلبی من این بود که برنامه خوب و متنوعی را تقدیم تک تک مردم ایران کنم. خوشبختانه با همکاری تمام قد همه عوامل اجرایی و اعضای گروه ارکستر ملی  برنامه‌ای در این پنج شب روی صحنه رفت  که رضایت همه را  جلب کرد و آنگونه که مدعوین اظهار کردند این برنامه خوشبختانه مورد قبول همگان واقع شد که این مسئله برای من جای خوشحالی دارد.

خالق سمفونی  «حماسه خرمشهر» درباره اینکه امکان برگزاری مجدد کنسرت‌های دیگری از او در آینده امکان‌پذیر است یا خیر به خبرنگار صبا گفت:  امیدوارم شرایط فراهم باشد تا در فصلی دوباره بتوانم درخدمت مردم ایران باشم.

 

سمیه نجفی‌خاتون

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است