ارائه انواع تسهیلات بانکی به هنرمندان افزایش می‌یابد | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۰:۰۶
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

 ارائه انواع تسهیلات بانکی به هنرمندان افزایش می‌یابد

مدير عامل صندوق اعتباري هنر با اشاره به برنامه ريزي‌ها و چشم‌اندازهاي جدي صندوق اعتباري هنر براي پرداختن به نيازهاي هنرمندان پيشکسوت و جوان گفت: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به شدت نسبت به مسائل معيشتي و حمايتي از هنرمندان تعصب و نگاه ويژه‌اي دارند. ازاين رو مهمترين بخش‌هايي از کار خودشان را معطوف اين مهم کرده‌اند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پور احمدی در دو نشست مشترک چندین ساعته با روسای صنوف، انجمن‌های تخصصی، کارشناسان و اصحاب فرهنگ و هنر که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار شد، به وظیفه ذاتی و رسالت خطیر صندوق اعتباری هنر در قبال اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترات سراسر کشور اشاره کرد و ضمن تشریح برخی از عملکردهای شاخص این مجموعه، گفت: خوشبختانه با افق‌ها و چشم‌اندازهای ترسیم شده همچنین سیاستگذاری و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته امروز شاهد ارائه بیش از ۳۳ نوع خدمت توسط این مجموعه به هنرمندان هستیم که در جهت حمایت و پشتیبانی از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور در حال ارائه و انجام است.

رئیس هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه تقویت اقتصاد هنر و پرداختن به نیازهای هنرمندان اعم از پیشکسوتان و جوانان هنرمند را یکی از مهمترین برنامه‌های جدی صندوق هنر عنوان کرد و افزود: تلاش ما در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی این بود تا در کنار افزایش اعتبارات و توسعه ارائه انواع خدمات و تسهیلات، بتوانیم با به کارگیری همه ظرفیت‌ها، دغدغه‌های معیشتی، مالی و نیازهای هنرمندان را به حداقل ممکن کاهش داده و حمایت همه جانبه را از این قشر فرهیخته به عمل آوریم.

پوراحمدی با اشاره به تفاوت شرایط هنرمندان و ظرفیت‌های موجود دراین حوزه با سایر صنوف، تصریح کرد: براین باوریم هرچقدر کار جدی انجام شود باز هم جای کار و نیازهای جدی وجود دارد لذا مصمم هستیم تمام قد و با عزمی راسخ و روحیه جهادی برای مرتفع نمودن نیاز آنها تلاش کنیم.

مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در ادامه به موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور همزمان با آغاز به کار دولت سیزدهم اشاره کرد و یادآور شد: همانگونه که همگان مستحضرید با همه‌گیری این ویروس، هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر از جهات مختلف آسیب‌های جدی را متحمل شدند اما دولت مردمی از همان ابتدا با اقدامات جدی ضمن افزایش اعتبارات و حمایت‌های جدی بی‌شائبه‌ای را از طُرق مختلف از قشر و حوزه فرهنگ و هنر به عمل آورد.

پور احمدی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه طرح‌ها، اقدامات و ارائه تسهیلات گوناگون همراه با اطلاعیه‌های مختلفی وجود دارد که اطلاعات و توضیحات لازم درباره آنها از طریق سایت و پیام رسان صندوق هنر اطلاع رسانی شده است، تاکید کرد: بعضاً در اینگونه نشست‌ها دوستان و عزیزان مسائل و مطالبی را عنوان می‌کنند که صندوق هنر پیش‌تر درباره آنها اطلاع رسانی لازم همراه با پیش‌بینی و راهکارهای مختلف را ارائه کرده اما برخی به دلیل عدم مراجعه به سایت صندوق و دیگر کانال‌های مرتبط برای این منظور متاسفانه در جریان قرار نگرفته‌اند. لذا تقاضا داریم همه هنرمندان و اعضای صندوق اعتباری هنر، اخبار و مطالب را که شامل مجموعه اقدامات و عملکرد وجدیدترین اخبار و اطلاعیه‌های این مجموعه و همکاران ما است را مشاهده و در جریان اخبار روز صندوق قرار گیرند.

رئیس هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر در ادامه یکی از برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های این صندوق را تلاش برای کاهش زمان برای اخذ تسهیلات و وام های خُرد عنوان و تأکید کرد: درصدد هستیم باتوجه به اعلام آمادگی بانک‌های مرتبط با صندوق هنر در آینده‌ای نه چندان دور با تمهیداتی که صورت می‌گیرد، ارائه تسهیلات و وام‌ها، سرعت و تنوع بیشتری بگیرند.

پوراحمدی همچنین درباره مسائل معیشتی مورد درخواست هنرمندان، تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حل مسائل معیشتی و حمایتی هنرمندان، تعصب و نگاه ویژه‌ای دارند به طوری که یکی از مهمترین بخش‌های کار خودشان را معطوف این مهم کرده‌اند.

در این نشست مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به برنامه‌های صندوق اعتباری هنر برای توانمند سازی اصحاب فرهنگ و هنر گفت: برنامه‌های مختلفی برای این حوزه تدوین شده است که تلاش می‌کنیم با اجرای آن حمایت از رویدادهای مختلف حوزه های فرهنگی و هنری و فعالان این عرصه را  بیش از پیش انجام دهیم.

در ادامه این نشست حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌ها و عملکرد خوب صندوق اعتباری هنر در ارائه انواع تسهیلات و خدمات مختلف به اصحاب فرهنگ ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت به ویژه ارائه تسهیلات و وام های خُرد، از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای موضوع حذف اخذ تضامین مختلف در جهت حمایت از هنرمندان خبر داد و تاکید کرد: بدون تردید خانه ملت نیز در موارد و مسائلی که در جهت حمایت، کمک به معیشت و کم کردن دغدغه هنرمندان و ترغیب و تشویق این قشر فرهیخته برای ادامه فعالیت باشد از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهد کرد.

محمد حسین زاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: استان خراسان رضوی از دیرباز مهد فرهنگ و هنر است و هنرمندان این خطه از کشور طی سالیان اخیر برای اعتلای پایتخت معنوی ایران اسلامی بسیار تلاش کرده‌اند.

وی در ادامه با تقدیر از خدمات صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: خوشبختانه طی دوسال گذشته روند ارائه خدمات به هنرمندان شریف این استان تسهیل و تسریع شده است. تمام تلاش ما این است که با همکاری صندوق اعتباری هنر با بهبود روند خدمات رسانی سبب ایجاد انگیزه برای فعالان این حوزه شویم تا با امنیت خاطر به کار خود ادامه دهند.

حسین زاده با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از نامداران فرهنگ و هنر در استان‌ها از سوی صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: یکی از اقدامات شایسته صندوق اعتباری هنر تجلیل از هنرمندان پیشکسوت در استان‌ها با حضور خانواده و شاگردان آنهاست. طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده درصدد هستیم که در آینده نزدیک مراسم نکوداشت هنرمندان نامدار خراسان رضوی را نیز طی همراهی با صندوق در استان برگزار کنیم.

در ادامه، حاضران در این دو نشست اعم از نمایندگان صنوف مختلف حوزه فرهنگ، هنر، رسانه و همچنین شماری از هنرمندان عرصه‌های مختلف، هریک به نمایندگی یا به صورت فردی به ارائه نظرات، انتقادات، پیشنهادات و… پرداختند که موضوع بیمه، تاکید بر ضرورت تقویت اقتصاد هنر، ایجاد بستری برای ارائه آثار هنری به منظور تجاری سازی، دریافت کمک‌های فکری، حقوقی، موضوع نحوه اعمال ماده ۳۸ سازمان تامین اجتماعی، بهره‌مندی هرچه بیشتر از خدمات هنر کارت، از اهم موضوعاتی بود که مطرح شد و حاضران نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند.

همچنین هنرمندان حاضر در این نشست‌های مشترک، از صندوق اعتباری هنر بابت اقدامات اخیر درخصوص ارائه انواع  کمک‌های حمایتی به ویژه موضوع ثبت نام خودرو، مسکن هنرمندان، ارائه انواع تسهیلات، تشکر و قدردانی کرده و ضمن سپاس از مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به هنرمندان، خواستار گسترش ارائه این‌گونه تسهیلات شدند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  156/408/280/250
 • مست عشق
  102/079/314/500
 • تگزاس۳
  81/555/738/000
 • سال گربه
  56/212/342/500
 • بی بدن
  43/849/169/500
 • خجالت‌نکش۲
  16/981/382/000
 • آسمان غرب
  9/909/002/500
 • ایلیا‌جست‌وجوی‌قهرمان
  7/249/672/000
 • آپاراتچی
  5/723/492/500
 • نوروز
  3/806/720/500
 • پرویزخان
  3/382/914/500
 • قلهک
  3/151/082/500
 • عطرآلود
  1/922/832/500
 • نیلگون
  492/385/000
 • آبی روشن
  274/390/000
 • تاوان
  181/230/000
 • کوچه‌ژاپنی‌ها
  21/425/000