«ملکه آلیشون» کار پر چالشی بود | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۰

«ملکه آلیشون» کار پر چالشی بود

نشست خبری فیلم «ملکه آلیشون» امروز ۱۸ بهمن ماه در هفتمین روز چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

به گزارش صبا، در این نشست خبری، ابراهیم نورآور محمد (کارگردان)، نسترن سیفی، اهورا نورآور محمد، امیررضا اسماعیلی، مهدیه قاضی میرسعید، سعید فاضل ساعتچی، فاطمه زحمتکش بازیگران این فیلم حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، ابراهیم نورآور محمد کارگردان فیلم «ملکه آلیشون» گفت: «ملکه آلیشون» یک کار پرچالش بود که ساختن آن ۱۰ سال طول کشید. وقتی ۱۰ سال پیش فیلمنامه کار را نوشتم هرکسی آن را می‌دید، می‌گفت ساخت آن با توجه غیرممکن است. درنتیجه مجبور شدم که تنهایی آستین بالا بزنم و کار را شروع کنم. این فیلم بیش از ۱۰۰ لوکیشن داشت و نیمی از زمان تولید فیلم، صرف ساخت لوکیشن شد. درواقع ۸۰ درصد لوکیشن‌های فیلم ساخته شده‌اند.
وی افزود: این فیلم مخصوص کودک است و همه می‌دانند ساخت فیلم کودک چقدر سخت است.

این کارگران ادامه داد: من اطلاع داشتم که ساخت این فیلم زمان می‌برد و به عوامل می‌گفتم که باید کاری کنیم تا فیلم قدیمی نشود و همچنان مخاطب خود را داشته باشد. ما با این فیلم، در جشنواره کودک و نوجوان هم حضور داشتیم و اشتیاق کودکان را دیدیم.

نورآور درباره طراحی لباس و گریم توضیح داد: من از طراحی لباس و گریم‌های برگرفته از کشورهای خارجی استفاده نکردم و همه المان‌ها برگرفته از الگوهای ایرانی بودند. حتی اسم‌ شخصیت‌ها نیز کاملاً اصیل و ایرانی بود، اما با ترفندی که استفاده کردیم، مخاطبان فکر می‌کردند که این المان‌ها خارجی هستند.

وی درباره پخش بین‌الملل این فیلم نیز بیان داشت: ۱۰۰ در صد به پخش بین‌الملل این فیلم فکر می‌کنم.

این کارگردان تصریح کرد: وقتی یک نفر مسئول صفر تا صد کار است قطعا کار باگ‌هایی نیز دارد. این کار را فارغ از حضور بازیگران، تک‌نفره انجام دادم.

ابراهیم نورآور ادامه داد: هر ژانر و موضوعی برای مردم آموزنده است و ما هم می‌خواستیم در این فیلم طبیعت را به مردم نشان دهیم و بچه‌ها یاد بگیرند که طبیعت را دوست داشته باشند.

این کارگردان درباره عدم وجود عناصر ایرانی در فیلم «ملکه آلیشون» گفت: همان‌طور که گفتم برای ساخت این فیلم از هر لحاظ تنها بودم. اصلا غرب‌گرایی در کار نیست فقط شکل کار برای خاص بودن فیلم اینگونه نشان می‌دهد که انگار فیلم خارجی است.

نسترن سیفی بازیگر این فیلم عنوان کرد: خوشحالم که فیلم ما، بعد از ۱۰ سال دیده شد. امیدوارم از امروز به بعد کارهای خیلی بزرگ‌تری انجام دهیم.

فاضل ساعتچی دیگر بازیگر فیلم «ملکه آلیشون»گفت: باعث افتخار من است که اکنون اینجا هستم. من در این فیلم نقش پدربزرگ را بازی کردم و این نقش برایم حاشیه‌های زیادی ساخت زیرا موهایم را دکلره کرده بودم و ریش‌هایم را بلند کردم.

امیررضا اسماعیلی بازیگر این فیلم بیان‌ داشت: من از ۸ تا ۱۱ سالگی درگیر فیلمبرداری این فیلم بودم و بعد پروسه تدوین شروع شد.

در ادامه این نشست خبری، اهورا نورآور محمد دیگر بازیگر فیلم «ملکه آلیشون» عنوان کرد: آرزوی خیلی‌هاست که روی این صحنه باشند و من امروز بابت این حضور، خیلی خوشحالم‌. من حدود ۶ سال درگیر این فیلم بودم.

مهدیه قاضی میرسعید بازیگر این فیلم گفت: باتوجه به اینکه ساخت این فیلم زمان زیادی برد تیم دوبله آخرین تیمی بود که به این پروژه اضافه شد. کار دلی و یک انگیزه قوی باعث شد که ما از پس این کار بربیاییم.

فاطمه زحمتکش بازیگر فیلم «ملکه آلیشون» اظهار داشت: من از ۹ تا ۱۲ سالگی درگیر این فیلم بودم. از کارگردان عزیزمان تشکر می‌کنم. همین طور از اعضای گروه ممنونم که زحمت زیادی کشیدند. از شما ممنونم که فیلم‌ ما را نگاه کردید.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است