داوران «باغ کیانوش» را ندیدند/ نباید سینمای کودک و نوجوان را خاموش کرد‌ | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۱۲
رییس سازمان سینمایی سوره

داوران «باغ کیانوش» را ندیدند/ نباید سینمای کودک و نوجوان را خاموش کرد‌

رییس سازمان سینمایی سوره در یادداشتی نسبت به نادیده گرفته شدن فیلم‌های این سازمان واکنش نشان داد.

به گزارش صبا، حمیدرضا جعفریان رییس سازمان سینمایی سوره پس از پایان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در یادداشتی درباره این دوره از رویداد با طرح نکاتی درباره راهبرد کلی این جشنواره، نوشت:

«جشنواره فجر با همه فراز و نشیب‌هایش تمام شد. مثل همه چیزهای دیگر دنیا. خداقوت به عوامل همه آثار امسال سوره. به امید اکران موفق همه کارها. اما حدس می‌زنم داوران، فیلم باغ کیانوش را تماشا نکرده باشند. ما اصرار داریم که سینمای کودک و نوجوان را تقویت کنیم. دغدغه داریم برای این اراده‌مان، همه اهالی سینما را همراه و همدل کنیم. با حفظ احترام، از همه دلسوزان سینما، مخصوصا آقایان لطیفی، عظیمی، اسفندیاری، قدیریان و خانم درخشنده خواهشمندم در کنار هم فیلم باغ کیانوش را ببینیم و درموردش گفتگو کنیم. بازخوردهای منتقدین و مخاطبین جشنواره درمورد این فیلم خیلی مثبت بود. سینمای کودک و نوجوان را نباید خاموش کرد‌.

ما از نیات آدم‌ها آگاه نیستیم و نمی‌خواهیم ادعا کنیم که سه فیلم راهبردی امسال سوره (آسمان غرب، باغ کیانوش و احمد) آگاهانه نادیده گرفته شدند. حتی مسئله‌مان نامزدی و سیمرغ نیست. دلمان برای راهبری در سینمای انقلاب می‌سوزد؛ شواهد عملکردی زیادی وجود دارد که مدیریت جشنواره امسال دچار اختلال راهبری و کژتابی‌های فراوان بود؛ اهل فن و خبرگان سینما، شاهد رفتارهای غلط پرتکرار از سمت برخی اعضای هیئت انتخاب، فاصله معنادار ذائقه داوری از مخاطبین و منتقدین، اعوجاج راهبردی در ضریب دادن به فیلم‌ها و موارد متعدد مشابه بودند که نشان از ناکارآمدی در بهره‌برداری از مهم‌ترین رویداد فرهنگی سالانه کشور دارد. امیدواریم سال آینده جشنواره از طرف وزارت ارشاد بعنوان یک فناوری تنظیم‌گر، جدی‌تر گرفته شود و با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و حساب‌شده‌تر، جشنواره فجر انقلاب، جریان‌سازتر و هدفمندتر برگزار شود.»

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است