برگزیدگان جشنواره «قصه ایران آینده» در منطقه ۸ انتخاب شدند | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۴:۳۳

برگزیدگان جشنواره «قصه ایران آینده» در منطقه ۸ انتخاب شدند

داوری دومین جشنـواره«قصه ایران آینده» با هدف شناسایی و کشف نوجوانان مستعد و علاقه‌مند به نویسندگی و روایت‌گری سه شنبه و شنبه 24 و 28 بهمن‌ماه در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

به گزارش صبا به نقل ازروابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۸، جشنواره داستان‌نویسی و روایت‌گری نوجوانان با عنوان «قصه ایران آینده» با هدف شناخت ظرفیت‌های نوجوانان دارای استعدادهای ویژه در حوزه‌های نویسندگی، قصه گویی و روایتگری در فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

پس از اعلام فراخوان جشنواره «قصه ایران آینده» ۲۴۲ نفر از نوجوانان دختر و پسر منطقه ۸ با ارائه دلنوشته و قصه‌های خود در این جشنواره شرکت کردند.

در اولین مرحله داوری که روز سه شنبه ۲۴ بهمن ماه برگزار شد، از میان ۲۴۲ اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توسط نوجوانان با استعداد ثبت‌نام کننده، ۴۶ نوجوان انتخاب شدند.

همچنین روز شنبه ۲۸ بهمن ماه دومین مرحله داوری آثار در سالن کنفرانس فرهنگسرای گلستان با حضور مجتبی طیاری آشتیانی(نویسنده، منتقد و مدرس داستان نویسی)، فرزانه فراهانی (نویسنده و منتقد ادبی)، سوانا مهرابیان( منتقد و مدرس داستان نویسی)، صغری دلداده بارانی) نویسنده، شاعر و مدرس داستان نویسی( برگزار شد.

درنهایت، از میان ۴۶ نوجوان راه یافته به مرحله بعدی، پس از بررسی و کارشناسی‌های دقیق، ۱۵ نوجوان به عنوان نفرات شایسته تقدیر،  انتخاب شدند.

در مراسم اختتامیه جشنواره «قصه ایران آینده» که روز پنج‌شنبه ۳  اسفند ماه  ساعت ۱۵ در فرهنگسرای گلستان برگزار خواهد شد با حضور داوران، منتخبین جشنواره، نویسندگان و منتقدین، مدیران و معاونین منطقه، همچنین خانواده‌های شرکت‌کنندگان  ۵ نفر به عنوان نفرات برگزیده منطقه ۸ انتخاب و هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا خواهد شد.

فرهنگسرای گلستان در نارمک، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک واقع شده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است