رئیس سازمان سینمایی از غرفه صبا دیدن کرد/ دیدگاه‌های خزاعی درباره اکران نوروز، قاچاق فیلم‌ها و پرشدن ظرفیت سینمای کمدی تا ۱۴۰۴ | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۴
بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران

رئیس سازمان سینمایی از غرفه صبا دیدن کرد/ دیدگاه‌های خزاعی درباره اکران نوروز، قاچاق فیلم‌ها و پرشدن ظرفیت سینمای کمدی تا ۱۴۰۴

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با حضور در نمایشگاه رسانه‌های ایران از غرفه مجموعه رسانه‌ای صبا دیدن کرد و به سوالات خبرنگار صبا پاسخ داد.

به گزارش خبرنگارسینماصبا، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران از غرفه مجموعه رسانه‌ای صبا دیدن کرد و به سوالات خبرنگار صبا پاسخ داد.

برای ما اولویت فیلم‌هایی بودند که در جشنواره فجر ۴۲ حضور داشتند

رئیس سازمان سینمایی درباره فیلم‌های اکران نوروزی گفت: برای ما اولویت فیلم‌هایی بودند که در جشنواره فجر ۴۲ حضور داشتند. همزمانی ماه مبارک رمضان با ایام نوروز هم شرایط ویژه‌ای ایجاد کرده که برای ما بسیار شاخص است به همین مناسبت سعی کردیم در اکران نوروزی تنوع ژانر داشته باشیم.

 

قاچاق آثار سینمایی را در دایره اختیارات‌مان پیگیری می‌کنیم

خزاعی در خصوص بحث قاچاق برخی فیلم‌ها و انتشار غیرقانونی در فضای مجازی گفت: اگر صاحبان آثار در خصوص انتشار غیرقانونی فیلم‌شان به ما مراجعه کنند ما از طریق مجاری قضایی و امنیتی حتما پیگیری می‌کنیم و با عوامل آن برخورد می‌کنیم اما بعضا مواردی پیش می‌آید که خود صاحبان آثار شکایتی نزد سازمان سینمایی نمی‌آورند و اصولا بحثی در این باره ندارند چرا که خودشان می‌دانند اثرشان به چه صورتی منتشر شده است. بعضا در مورد آثاری که به صورت غیرقانونی پخش شده ما پیگیری کردیم و حتی مشخص شده اولین پلتفرم یا سایت منتشر کننده کجا بوده و حتی صاحب آن سایت چه کسی بوده است. برخی فیلم‌ها نیز مسایل مربوط به ساخت و تولیدشان داخلی نیست و مربوط به تهیه‌کنندگان خارجی است که باز به حیطه کاری ما مربوط نمی‌شوند.

سال آینده اکران فیلم‌های کمدی در برنامه نیست/ ظرفیت ما در این بخش پر شده/ آثار کمدی برای سال ۱۴۰۴ اکران خواهند شد

رئیس سازمان سینمایی در خصوص رشد بی رویه اکران فیلم‌های کمدی نیز گفت: برای سال آینده اکران فیلم‌های کمدی در برنامه نیست چرا که ظرفیت ما در این بخش پر شده است. آثار کمدی برای سال ۱۴۰۴ اکران خواهند شد مگر اینکه شرایط خاصی پیش بیاید. در هر دوره‌ای ژانر خاصی ممکن است مورد توجه باشد. سالهایی در سینمای ایران داشتیم که دو ژانر بسیار محبوب بوده یا حتی تک ژانری بوده است.

 

ممکن است در چرخه تازه، سینمای خانوادگی یا کودک مورد توجه قرار بگیرد

رئیس سازمان سینمایی به صبا گفت: من فکر می‌کنم که ژانر کمدی در آینده رو به افول می‌رود و ژانرهای دیگری روی کار می‌آیند. این وضعیت به شکل چرخه‌ای است که تنوع ژانرها را میسر می‌کند. مثلا ممکن است در دوره بعدی سینمای خانوادگی یا کودک مورد توجه باشد.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  100/867/118/000
 • بی‌بدن
  22/358/841/000
 • سال گربه
  10/639/228/500
 • آپاراتچی
  3/809/166/500
 • پرویز خان
  3/135/337/000
 • نوروز
  2/746/203/000
 • ایلیا جستجوی قهرمان
  2/310/894/500
 • آسمان غرب
  2/022/378/500