«کهن الگوها» برپا می‌شود/ نمایش ۸ خدای مرد و ۷ خدای زن | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۴۴

«کهن الگوها» برپا می‌شود/ نمایش ۸ خدای مرد و ۷ خدای زن

نمایشگاه «کهن الگوها» از 10 تا 15 اسفند در گالری آرتمیس برپاست.

به گزارش صبا، نمایشگاه «کهن الگوها» آثاری از بیتا آزادی  ۱۰ اسفند در گالری آرتمیس در هتل لاله پارک تبریز برپا می‌شود.

بیتا آزادی درباره این آثار گفت: این آثار مبتنی بر مطالعات دو سال اخیرم درباره آرکتایپ رب‌النوع‌های المپ‌نشینان یونانی بر اساس نظریات روانشناس سوئیسی کارل گوستاو یونگ و اسطوره‌شناس آمریکایی جوزف کمبل و بهره‌گیری از یونگین‌ها آفریده شده‌اند. بررسی و کنجکاوی شخصی درباره تاثیر کهن الگوها در روان آدمی دستمایه پروژه اخیرم بود.

وی افزود: معتقدم یک آویزه تزئینی هرگز نمی‌تواند صرف در زیبایی‌های بصری محدود شود و داستان‌هایی ریشه در تجارب نسل‌های هر ملت در آن‌ها نهفته است که از دریچه نگاه و تفسیر شخصی هنرمند می‌گذرد. با تولد هر انسان مجموعه‌ای از اتفاقات درون فردی که بر ناخودآگاه هر شخص موثر است با او زاده می‌شود و آرکتایپ‌ها یا کهن الگوها به مفهوم ابدی و ازلی در ناخودآگاه جمعی انسان‌ها حضور دارند.

آزادی در پایان خاطرنشان کرد: معمولا آن‌هایی که با روان‌شناسی یونگ آشنایی دارند کهن الگوها را با خدایان یونان گروه المپ‌نشینان می‌شناسند. در این مجموعه هشت خدای مرد و هفت خدای زن به نمایش در آمده‌اند.

نمایشگاه «کهن الگوها» از ۱۰ تا ۱۵ اسفند از ساعت ۱۷ تا ۲۱  در گالری آرتمیس هتل لاله پارک تبریز میزبان علاقمندان به این عرصه هنری است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است