سی و پنج سال پیش با نمایشی از کبودرآهنگی دچار جادوی تئاتر شدم | پایگاه خبری صبا
امروز ۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۵
شهرام کرمی در شب چراغ نمایش «سلطان عمرا بمیرد»:

سی و پنج سال پیش با نمایشی از کبودرآهنگی دچار جادوی تئاتر شدم

شهرام کرمی در مراسم شب چراغ نمایش «سلطان عمرا بمیرد» نوشته و کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی از اجرای نمایش های اصیل ایرانی در تماشاخانه ای با سابقه نمایش ایرانی و اجرای عمومی آثاری از شهرهای مختلف کشور در این تماشاخانه تقدیر کرد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، شمع شب چراغ نمایش «سلطان عمرا بمیرد» در چهارمین روز اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در جمع پرشور مخاطبان و با حضور شهرام کرمی نویسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه روشن شد.
در ابتدای مراسم کبودرآهنگی نویسنده و کارگردان این نمایش ضمن خیر مقدم به تماشاگران و ابراز خوشحالی از اینکه نمایشی از او برای دومین بار در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه می رود گفت: اول از کارمندان تماشاخانه سنگلج تشکر می‌کنم که برای آماده شدن و به روی صحنه آمدن این نمایش تمام و کمال، کمک حال گروه اجرایی بودند. بعد از گروه اجرایی نمایش «شاماران» که از شهرستان آمده‌اند و اجرای خوبی را در تهران روی صحنه برده‌اند چون خودم هم شهرستانی هستم و تجربه اجرا در تهران را داشته‌ام و به سختی آن آگاهم.
این هنرمند تئاتر درباره متن نمایش نیز گفت: نمایشنامه «شاه عمرا بمیرد» اثر اوژن یونسکو را با توجه به قابلیت‌های نمایش‌های شادی آور ایرانی و طنزآوری مبارک در تخت حوضی نوشتم و با گروه بازیگران که جمعی از هنرمندان پیشکسوت و تحصیل کرده تئاتر هستند همچون مرشد مهدی چایانی، محمدعادل غلامی و نقال جوان طاهره بهرامی و دیگر دوستان تمرین کردیم و شما امشب به تماشای آن می‌نشینید.
شهرام کرمی؛ مهمان ویژه این مراسم، نیز پیش از افروختن شمع شب چراغ آغاز اجرای نمایش گفت: باید از هر دو گروه نمایشی تماشاخانه سنگلج که از شهرهای دیگر به تهران آمده‌اند تشکر کنم. این اتفاق خوبی است و این حرکت در تماشاخانه سنگلج قابل تقدیر است. آن را به به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم اجراها با استقبال خوب تماشاگران روبرو بشود.
وی در ادامه گفت: توجهی که اجرا به فضای اصیل ایرانی داشته و آن را در سالن با سابقه تئاتر ایرانی روی صحنه می‌برد جای تقدیر دارد.
کرمی خودش را مدیون آقای کبودرآهنگی معرفی کرده و افزود: من مدیون ایشان هستم بابت آن که سی و پنج سال پیش ، اولین نمایشی که دیدم نمایش «مقصر کیه؟» نوشته صادق عاشورپور به کارگردانی ایشان که دچار جادوی نمایش شدم. می‌دانم آقای کبودرآهنگی دائم نمایش کار می‌کند و از ایشان و گروه اجرایی نمایش «سلطان عمرا بمیرد» سپاس گذار هستم .
نمایش «سلطان عمرا بمیرد» به کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی هر روز غیر از شنبه ها ساعت ۲۰ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از طریق سایت گیشه تئاتر تهیه کنند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است