اکران آنلاین مستند «همه نیمه من» از ۱۱ اردیبهشت | پایگاه خبری صبا
امروز ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۳۴

اکران آنلاین مستند «همه نیمه من» از ۱۱ اردیبهشت

اکران آنلاین فیلم مستند «همه نیمه من» ساخته مهدی موسوی برزکی از پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه در سایت هاشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از مشاور رسانه‌ای، مستند «همه نیمه من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ در سایت هاشور به صورت آنلاین نمایش داده می‌شود.

«همه نیمه من»، مضمونی اجتماعی دارد و برشی از زندگی سه ترنسکشوال ام تو اف (مرد به زن) به نام های آتوسا، نهال و شهرزاد است که با مساله تغییر جنسیت روبرو هستند. این فیلم سعی می­ کند با رویکردی متفاوت به بخشی ندیده از زندگی ترنس هایی بپردازد که علیرغم رودرویی با مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستند، در تلاشند به هویت اصلی خود دست یابند.

این مستند ۵۷ دقیقه ای شرایط زندگی ترنس های ام تو اف را با سه رویکرد پذیرفتن شرایط موجود قبل از عمل جراحی، تلاش تا مرحله رسیدن به عمل جراحی و در نهایت به زندگی پس از عمل، سعی دارد ذهن مخاطب را به ورای مساله تطبیق جنسیت در جامعه سوق داده و با بیان ابعاد روانشناسانه و فلسفی حاکم اشاره‌ای به عواقب نادیده گرفته شده در جامعه این افراد پرداخته و با ارائه تصویری منصفانه از تاثیرات آن در اجتماع و خانواده سخن بگوید و حق انتخاب را برای بهتر زیستن به خود افراد ترانسکشوال معطوف سازد.

به گفته مهدی موسوی برزکی، تحقیق و پژوهش این فیلم ۶ ماه طول کشیده و فیلمبرداری آن در ۱۳ جلسه و طی چند مرحله در شهرهای همدان و تهران انجام شده است.

مهدی موسوی برزکی کارگردان، رضا قاسمی فیلمبردار، حمید زیبا کلام صدابردار، حجت اله معراج تدوین، علی گرجی دستیار کارگردان، محمد حسین ابراهیمی طراحی و ترکیب صدا، محمد رحیمی اصلاح رنگ و نور، نیما امین آهنگساز، حمید رضا کرمی و حسین رهبری طراحان گرافیگ، بهروز فرزانه تولید، وحید آزادی حمل و نقل، مرضیه سادات الحسینی پژوهش، مشاور رسانه‌ای آزاده فضلی، سیدمهدی موسوی برزکی و مرضیه سادات الحسینی تهیه کننده، عوامل مستند «همه نیمه من» هستند.

مستند «همه نیمه من» پیش از این تندیس بهترین کارگردانی انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند ایران، برگزیده هیات انتخاب سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، منتخب نهمین جشن مستقل فیلم مستند ایران، منتخب شانزدهمین جشنواره فیلم تصویر سال و منتخب پنجاه و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوانان ایران را به دست آورده است.

فیلم مستند «همه نیمه من» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه در سایت هاشور به نشانی Hashure.com قابل دسترس است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است