میزان مشارکت در پویش «با کتاب در خانه» اعلام شد/ مازندران و گلستان پیشتاز مشارکت | پایگاه خبری صبا
امروز ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۵۳

میزان مشارکت در پویش «با کتاب در خانه» اعلام شد/ مازندران و گلستان پیشتاز مشارکت

میزان مشارکت استان‌ها در پویش «با کتاب در خانه» ویژه آخرین نوروز قرن اعلام شد و کودکان و نوجوانان مازندران و گلستان بیشترین مشارکت را داشتند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از شبکه ترویج کتابخوانی، میزان مشارکت استان‌ها در پویش «با کتاب در خانه» ویژه آخرین نوروز قرن به شرح زیر اعلام شد.

در پویش سراسری کتاب در خانه ۱۰۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان استان‌های مازندران با ۲۶۹ اثر گلستان با ۱۴۷، بوشهر با ۹۰ اثر، هرمزگان با ۸۱ و اصفهان با ۸۲ اثربیشترین مشارکت را در این پویش داشتند.

داوری اولیه این آثار در دو بخش کودک و نوجوان از هفته جاری آغاز شده است و هفته آینده اسامی نامزدهای این پویش اعلام و بعد از داوری نهایی توسط هیات داوران، برگزیدگان پس از ماه مبارک رمضان اعلام و به آنها جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

پویش «با کتاب در خانه»، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد.

در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. آن‌ها در این کلیپ گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستان‌شان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

هدف از این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها، بهره بردن از امکانات موجود در فضاهای مجازی برای ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌های مطالعه شده بود. این پوشش همچنین به دنبال گسترش بهداشت در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت بود.

این پوییش کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ادامه داشت.

شیوه مشارکت کنندگان در این پویش کتابخوانی عبارت بود از:

۱. خواندن کتاب در جمع‌های کوچک خانگی و نقد و بررسی آن

۲. تهیه یک فیلم کوتاه با رویکرد ترویج کتاب و کتاب‌خوانی

۳. انتشار فیلم کوتاه در شبکه‌های اجتماعی

۴. پر کردن فرم اختصاصی شرکت در پویش در سایت bookpromotion.ir

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • تمساح خونی
  103/089/424/000
 • بی‌بدن
  23/216/662/000
 • سال گربه
  12/073/852/500
 • آپاراتچی
  3/942/182/500
 • پرویز خان
  3/170/587/000
 • نوروز
  2/808/603/000
 • ایلیاجستجوی قهرمان
  2/576/517/500
 • آسمان غرب
  2/174/983/000