پخش فیلم سینمایی «دهلیز» از شبکه سحر در شب یلدا

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، فیلم سینمایی «دهلیز» به کارگردانی بهروز شعیبی از کانال بالکان شبکه سحر پخش می‌شود.

این فیلم در سی و یکمین دوره جشنواره ملی فیلم فجر در چندین عنوان نامزد سیمرغ بلورین شناخته شد که در پایان در عناوینی همچون بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین فیلم اول و بهترین فیلم نامه سیمرغ گرفت.

داستان «دهلیز» در باره زنی به نام «شیوا» است که سرپرست خانواده بوده و با تلاش و کوشش سعی دارد زندگی خوب و آبرومندی برای خود و تنها پسرش فراهم کند. با رسیدن نامه ای زندگی آن ها دچار تحول می شود و در مسیری جدید قرار می گیرد. «شیوا» در غیاب همسر معلمش «بهزاد» که به دلیل نزاع باعث قتل شده است به تنهایی کار می کند و از تنها پسرشان «امیرعلی» مراقبت می کند. امیرعلی در ابتدا فکر می کند که پدرش مرده است اما او در زندان و منتظر تصمیم نهایی دادگاه است. شیوا پیگیر رضایت اولیای مقتول است و از طرفی امیرعلی کم کم در مدرسه و جمع دوستان غیبت پدر را احساس می کند و….

رضا عطاران، هانیه توسلی، محمدرضا شیرخانلو، سعید چنگیزیان، شاهرخ فروتنیان، نگار عابدی و افسانه چهره آزاد در «دهلیز» با تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی نقش آفرینی کرده اند.

فیلم سینمایی «دهلیز» یکشنبه 30 آذر ساعت 23:30 به وقت تهران در مدت زمان 92 دقیقه روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است.

زبانگردانی و ترجمه این فیلم به زبان بوسنیایی را سارا یووانویچ انجام داده است.

انتهای پیام/