تابلوی خیابان استاد شجریان پس از ۲۱ ماه تاخیر نصب شد

به گزارش خبرنگار تجسمی خبرگزاری صبا، مصوبه نامگذاری خیابان استاد محمدرضا شجریان پس از 21 ماه تاخیر و پس از درگذشت اینشان، در آستانه شب يلدا سرانجام به مرحله اجرا رسيد و تابلوی خیابان استاد در تهران نصب گردید. محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در این باره در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

«کمیسیون نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دوره پنجم توامان با پاسداشت یاد و نام شهدای گرانقدر همواره بر نامگذاری مشاهیر و نام آوران عرصه فرهنگ و هنر این سرزمین اهتمام داشته است و در این راستا از حمایت و همراهی اکثریت قاطع اعضای شورای اسلامی شهر تهران برخوردار بوده است.

در فروردین ماه سال ۱۳۹۸ شورای اسلامی شهر تهران در اقدامی ماندگار در کنار شاعران و هنرمندانی دیگر از این مرز و بوم، معبری را به نام خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان که آوای ربناى او بیش از ۴ دهه در هنگام افطار معنوی‌ترین خاطرات مشترک ایرانیان آزاده و حق‌جو را رقم زده است، در منطقه ۲ شهرداری نامگذاری نمود.

در آن برهه ریاست محترم شورا به دلایلی اجرای این مصوبه را مراعا نگه داشته تا در ۱۹ مهر ماه سال ۹۹ و بعد از درگذشت سوگمندانه این هنرمند پرآوازه، آقای مهندس محسن هاشمی رفسنجانی ريیس محترم شورا الزام اجرای مصوبه فروردین ماه سال ۱۳۹۸ را به شهردار محترم ابلاغ نمودند.

از آن تاریخ تا امروز بیش از ۲ ماه و اندی می‌گذرد و از تذکر اینجانب به شهردارى برای اجرای این مصوبه نیز ۱۵ روز گذشته است. با توجه به پیگیری‌های مکرر ريیس و اعضای شورا و کمیسیون اين مصوبه در آستانه شب يلدا سرانجام به مرحله اجرا رسيد.»

عکس‌ها از صفحه اینستاگرام محمدجواد حق‌شناس است.

انتهای پیام/