امثال حاج حسن‌ در رده‌های بالای جامعه زیاد داریم نه در میان عامه مردم

به گزارش صبا، جمشید هاشم‌پور در مستند «بوی خون» صحبت‌هایی درباره نقش خود در سریال «آقازاده» و نیز نوع نگاهی که به بازیگری دارد بیان کرده و گفت: امثال حاج حسن به همه لطمه وارد می‌کنند از مردم عادی گرفته تا سیاسیون و رده‌های بالاتر جامعه.

او افزود: متاسفانه این شخصیت‌های دو رو و چند رنگ هم به بطن جامعه و هم زیر ساخت‌هایش آسیب می‌زنند و بر همه مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هم اثر می‌گذارند.

این بازیگر در پاسخ به اینکه نگران واکنش‌های منفی مخاطبان نسبت به نقش منفی خود در سریال «آقازاده» نبوده است، بیان کرد: نقش بازیگر وقتی مهم می‌شود که شما حس کنید نقش‌تان جای کار دارد، یک پیام یا حرف دارد یا افکار عمومی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. اینجا دیگر مثبت یا منفی بودن نقش اهمیتی ندارد.

هاشم‌پور درباره این که امثال حاج حسن در جامعه چقدر نمود دارند، تصریح کرد: به نظرم در کف جامعه و در میان عامه مردم آدم‌هایی از جنس حاج حسن نمی‌بینیم اما در رده‌های بالای جامعه از این حاج حسن‌ها با شخصیت ویژه و خاص‌شان، زیاد داریم.

وی با تاکید بر این که در طول دوران بازیگری، هیچ‌گاه به اندازه نقش توجه نکرده است، گفت: تلاش می‌کنم نقش‌هایی را که می‌پذیرم، به شکلی که در فیلمنامه است، بازی کنم و انتظارات کارگردان و تهیه‌کننده را برآورده کنم. من نقش‌های کوتاهی هم داشتم که به خاطر آن‌ها سیمرغ بلورین گرفتم. کوتاه یا بلند بودن نقش، همه چیز نیست. گاهی نقش‌های بسیار کوتاه هم ویژگی‌هایی دارند که از نقش‌های اصلی متمایز می‌شوند و بیشتر جلوه می‌کنند.

این بازیگر پیشکسوت درباره همکاری با سریال «آقازاده» بیان کرد: در سریال «آقازاده» با دعوت حامد عنقا تهیه‌کننده و با حضور کارگردان سریال بهرنگ توفیقی درباره «آقازاده» صحبت کردیم. ضمن اینکه فیلمنامه هم از یک اسکلت قوی و محکم برخوردار بود. با بررسی نقش و ریزه‌کاری‌هایش به توافق رسیدیم و به این ترتیب همکاری ما آغاز شد.

هاشم‌پور همچین درباره چرایی حضور نداشتن در فضای مجازی توضیح داد: فضای مجازی در یک جایی مفید است و در جایی دیگر بسیار مضر که من بیشتر به دلایل شخصی از این فضای دور هستم. این دوری البته فوایدی هم برایم داشته است و احساس راحتی و آرامش بیشتری دارم.

مستند «بوی خون» به کارگردانی وحید سعیدی و نویسندگی احمد رنجبر، یک‌شنبه‌ها در فیلیمو و نماوا منتشر می‌شود. این مستند به تهیه‌کنندگی سید امیر موسوی‌نیا در هر قسمت یکی از پرونده‌های سیاسی-اجتماعی سریال «آقازاده» را واکاوی می‌کند.

انتهای پیام/