احتمال تولید فصل دوم «حکایت‌های کمال» در بهار ۱۴۰۰

محسن شایان‌فر تهیه‌کننده مجموعه «حکایت‌های کمال» که فصل اول آن در 33 قسمت اواسط آبان 98 روی آنتن شبکه دو سیما رفت، در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، درباره سرنوشت ادامه ساخت این سریال به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی گفت: طراحی 60 قسمت فصل دوم این مجموعه انجام شده است و اگر بتوانیم با سیمافیلم به توافق برسیم احتمالا بهار 1400 تولید فصل دوم آن را آغاز می کنیم.

وی ادامه داد: کارهای آرشیوی این مجموعه تلویزیونی انجام شده و قرار است به مرور زمان از شبکه های مختلف از جمله شبکه آی‌فیلم روی آنتن برود.

تهیه کننده «حکایت‌های کمال» با اشاره به اینکه برای این سریال دکورهایی ساخته شده است، بیان کرد: «حکایت‌های کمال» اگر قرار بود در همان 33 قسمت فصل اول به پایان برسد قطعا آن را در مولوی و پامنار به دلیل بافت قدیمی که برای سریال نیاز بود، تولید می‌کردیم اما چون برای تولید یک سریال 150 قسمتی تعهد داریم دکورهایی ساختیم.

شایان‌فر افزود: دکوری ماندگار با تجهیزات خوب برای این سریال ساخته‌ایم که قابلیت این را دارد برای ساخت سریال‌های 150 تا 200 قسمتی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه «حکایت‌های کمال» کار شیرینی بود که مردم نیز از آن استقبال کردند، خاطرنشان کرد: کار شیرین بالقوه شیرین نمی‌شود بلکه چیدمان درست عوامل باعث این اتفاق می‌شود. همدلی و مشورت من با کارگردان و چیدمان درست عوامل و بازیگران از عوامل موفقیت این سریال بود.

تهیه کننده «حکایت‌های کمال» در پاسخ به این پرسش که آیا کارگردانی فصل دوم این مجموعه همانند فصل اول برعهده قدرت الله صلح میرزایی هست یا نه، بیان کرد: بله. قدرت الله صلح میرزایی کارگردانی فصل دوم را نیز برعهده دارد. من معتقدم اگر سریال های چند فصلی دست به ترکیب عوامل اصلی بزنند، کار می سوزد. یکی از دلایل جذابیت و موفقیت مجموعه پایتخت حضور ثابت عوامل اصلی از فصل اول تا فصل 6 بود. البته ناگفته نماند که فوت خشایار الوند ضربه ای هم به این سریال وارد کرد.

به گفته شایان‌فر، جدایی عوامل اصلی از سریال های فصلی به کار ضربه می‌زند.

وی در جواب به این سوال که بازیگران فصل اول در فصل دوم نیز حضور دارند یا نه، مطرح کرد: بازیگران فصل اول این مجموعه در فصل دوم نیز حضور دارند و قطعا بازیگرانی دیگری نیز به ما اضافه خواهند شد.

شایان‌فر در پایان اظهار کرد: لازم می‌دانم از حمایت‌های جواد رمضان‌نژاد مدیر جدید مرکز سیمافیلم تشکر کنم.

«حکایت های کمال» یک سریال ۱۵۰ قسمتی است و در مرکز سیمافیلم تولید می شود.

این مجموعه اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته محمد میرکیانی محسوب می‌شود که قهرمان داستان یک نوجوان به نام کمال است و در دهه ۴۰ می‌گذرد.

محمود پاک نیت، شهره لرستانی، حمید ابراهیمی، سولماز غنی، شهربانو موسوی، امیر نوری، یوسف صیادی، رامین ناصرنصیر، آرش نوذری، داریوش سلیمی، اکبر رحمتی، اکبر سنگی، سعید پیردوست، اکبر سنگی، عباس محبوب و محمد رضا شیرخانلو و جمعی از بازیگران سینما و تئاتر در فصل اول این مجموعه نقش آفرینی کرده اند.

سپیده شریعت رضوی

انتهای پیام/