ایفای نقش‌های منفی را دوست دارم/ در کتاب‌ها به دنبال خودم می‌گردم | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۱۳
شهرام عبدلی مطرح کرد:

ایفای نقش‌های منفی را دوست دارم/ در کتاب‌ها به دنبال خودم می‌گردم

برنامه «دست در دست» چهارشنبه 22 بهمن میزبان شهرام عبدلی بازیگر علاقه مند به کتاب و ادبیات بود.

به گزارش صبا، شهرام عبدلی در برنامه ۲۲ بهمن «دست در دست» ضمن اشاره به اینکه دانش آموخته ادبیات و عاشق تئاتر و کتاب است، اظهار کرد: کتاب خواندن همیشه برایم سیر و سلوک و عاشقانگی خاصی داشته است. شاید به نوعی در کتاب ها دنبال خودم می گشتم و جواب سوال هایم را در آثار نویسندگان مختلف پیدا می‌کردم.

وی با بیان اینکه همیشه خواندن زندگی‌نامه‌ها برایم جذاب بوده است، توضیح داد: حتی دوره ای که وارد تئاتر شدم دنبال زندگی‌نامه افراد بودم و اینکه بفهم اساتیدمان چگونه شروع کرده اند و چه مراحلی را گذرانده‌اند.

حضور در ۲ سریال

عبدلی درباره فعالیت‌های اخیر خود گفت: در سریال «راز ناتمام» به کارگردانی مشترک امین امانی و علی امانی و تهیه‌کنندگی امین امانی در حال بازی در نقش مسعود کشمیری هستم که مضمونی تاریخی، سیاسی دارد. این سریال به شخصیت‌های موثر انقلاب مانند شهید بهشتی که من به شخصه شیفته ایشان هستم، شهید باهنر، شهید رجایی، مرحوم هاشمی رفسنجانی و … می‌پردازد.

بازیگر «سر دلبران» با بیان اینکه در «راز ناتمام» از گریم متفاوتی برخوردار است، اضافه کرد: با توجه به این که سریال اثری تاریخی است، گریم متفاوتی دارم که توسط محسن دارسنج طراحی شده است.

بازیگر «معمای شاه» مطرح کرد: همچنین در مینی‌سریال «چپیِ بی‌رنگ» به کارگردانی نصرت میرعظیمی و تهیه‌کنندگی امیر دشتی که طنز بسیار خوب و آبرومندی دارد و از پنجشنبه ۲۳ بهمن فیلمبرداری آن آغاز می‌شود نیز حضور دارم.

 آدم بی‌حاشیه‌ای هستم

وی با بیان اینکه در محله جوادیه به دنیا آمده و در محله قلعه مرغی بزرگ شده است، درباره خاطرات دوران کودکی خود گفت: دوران کودکی در یک زمین خاکی فوتبال بازی می کردیم و بیشترین خاطراتم آن زمان شکل گرفته است.

این بازیگر که به تازگی در غم فقدان پدر خود سوگوار شده است، اظهار کرد: به نظرم مهربانی روابط آدم ها را تعریف می کند و بیشترین مهربانی که دیده ام از طرف پدرم بوده است.

عبدلی درباره ایفای نقش‌های منفی و خشن بیان کرد: اصولا در زندگی شخصیم آدم خجالتی، آرام و بی‌حاشیه‌ای هستم و همین است که نقش های خشن را دوست دارم و هیجاناتم را به وسیله همین نقش‌ها بروز می‌دهم. بسیاری از بازیگران مانند همفری بوگارت هستند که همیشه به یک شکل بازی کرده و فوق العاده هم بوده اند. به نظرم اینکه بازیگر همه نقش ها را باید بازی کند یک فرضیه است. من با این قد و وزن و چهره ۵۰ درصد می‌توانم تغییر کنم و ۵۰ درصد اصل ثابتی در فیزیک است و تغییرپذیر نیست.

علامه محمدتقی جعفری تاثیر زیادی روی من داشته است

وی در پایان درباره تاثیرگذارترین‌ افراد در زندگیی اش توضیح داد: برخی از افراد را مستقیم و غیر ستقیم دنبال می می‌کردم که در بینش و زندگی من تاثیرگذار بوده‌اند. معلم ادبیاتی داشتم که تاثیر شگرفی روی من داشت. یکی دیگر از افرادی که تاثیر زیادی روی من داشته‌ است علامه محمدتقی جعفری است که از ایشان به نام کتابخانه متحرک یاد می‌شود.

«دست در دست» در ویژه برنامه فصل زمستانی خود تاکنون میزبان ایرج حریرچی، رسول نجفیان، سیاوش طهمورث، امیر کاظمی، مهشید جوادی، فریبا متخصص، پوراندخت مهیمن، مسعود اسکویی، عذرا وکیلی، مرتضی امیری اسفندقه، مهران رجبی، عنایت بخشی، شهرام عبدلی و .. بوده و علاوه بر پرداختن به موضوعاتی مثل زمستان و تاثیرگذاری افراد در بزنگاه‌های اجتماعی و تاریخی به موضوع مهم همراهی افراد جامعه در جدیدترین میدان همدلی یعنی دوران شیوع کرونا پرداخته است و در این مسیر هم‌صحبت افرادی می‌شود که گام‌های موثری در یاری رساندن به همنوعان خود برداشته‌اند.

«دست در دست» کاری از گروه معارف شبکه دو و مرکز رسانه سازمان تبلیغات اسلامی به تهیه‌کنندگی هادی خدّادی، اجرای سیاوش عقدایی و کارگردانی بهار ارجمند است که پنجشنبه و جمعه هر هفته بعد از گفتگوی ویژه خبری حوالی ساعت ۲۳:۳۰ روانه آنتن می شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • فسیل
  262/217/009/790
 • شهر هرت
  64/192/119/305
 • آهنگ دو نفره
  19/367/400/500
 • کت چرمی
  14/410/164/725
 • نارگیل 2
  107,798,951,700
 • بی مادر
  5/572/502/500
 • آخرین تولد
  3/850/811/000
 • ستاره بازی
  2/470/030/000
 • هولیا
  1/589/474/500
 • هتل
  987/180/000
 • بعد از رفتن
  964/807/500
 • زنبور کارگر
  361/315/000
 • بچه زرنگ
  288/545/000
 • شماره 10
  241/765/000