«جاده خاکی» با بازی حسن معجونی و پانته‌آ پناهی‌ها در بخش دوهفته کارگردانان کن | پایگاه خبری صبا
امروز ۷ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۸

«جاده خاکی» با بازی حسن معجونی و پانته‌آ پناهی‌ها در بخش دوهفته کارگردانان کن

«جاده خاکی» ساخته پناه پناهی اولین نمایش جهانی خود را در بخش دو هفته کارگردانان هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن تجربه می کند.

به گزارش خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی، پناه پناهی فرزند جعفر پناهی کارگردان ایرانی که برخلاف پدرش ممنوع الخروج نیست این روزها با فیلم «جاده خاکی» در بخش دو هفته کارگردانان هفتادوچهارمین جشنواره فیلم کن حضور دارد. او‌ می‌گوید قبل از اینکه به کن بیاید، به مدت هفت روز برای قرنطینه به پاریس سفر کرده است.

البته پدرش که فیلم «سه رخ» او برنده بهترین جایزه فیلمنامه کن در سال ۲۰۱۸ شده است با اینکه به اتهام تبلیغ علیه نظام از ساخت فیلم منع شده است، به طور پنهانی فیلم می‌سازد و پناه نیز به عنوان دستیار در بیشتر کارهای اخیر پدرش حضور دارد.

جعفر پناهی همچنین به طور غیرمستقیم در «جاده خاکی» به عنوان اولین کار پسرش نقش داشت. پناه گفت: من فیلمنامه را خودم نوشتم و پدرم آن را خواند.

وی افزود: اگرچه «جاده‌ خاکی» نقطه مقابل سینمای پدرم است، اما او به من بسیار کمک کرد، به ویژه در مرحله پس از تولید.

فیلم «جاده‌ خاکی» که در مناطق دوردست ایران فیلمبرداری شده است، روایتگر داستان سفر جاده‌ای و پر هرج و مرج یک خانواده در یک چشم انداز ناهموار است.

در این فیلم حسن معجونی، پانته‌آ پناهی‌ها، رایان سرلک، امین سیمیار و بهرام ارک بازی می‌کنند.

در فیلم «جاده خاکی» از آهنگ‌هایی استفاده شده است که مربوط به قبل از انقلاب است. پناهی در این باره نیز گفت: این آهنگ‌ها مربوط به قبل از انقلاب هستند. آنها توسط هنرمندانی خوانده شده‌اند که پس از انقلاب مجبور به خروج از کشور شدند.

این از جمله دلایلی است که باعث می‌شود او امید چندانی به اکران فیلمش در داخل ایران نداشته باشد.

فیلم «جاده خاکی» اولین نمایش جهانی خود را در بخش دو هفته کارگردانان هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن تجربه خواهد کرد.

زهرا غفوری

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است