«کریبدس» از برگزیدگان جایزه اُ. هنری منتشر شد/ کمترین توجه به علاقه مخاطبان | پایگاه خبری صبا
امروز ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۶

«کریبدس» از برگزیدگان جایزه اُ. هنری منتشر شد/ کمترین توجه به علاقه مخاطبان

مجموعه داستان «کریبدس» با ترجمه لیدا طرزی از برگزیدگان جایزه اُ. هنری از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

به گزارش صبا، «کریبدس» عنوان مجموعه‌ای متشکل از ۱۰ داستان کوتاه است که از میان انبوه داستان‌های منتشر شده به زبان انگلیسی در سال ۱۹۸۲ که در نشریات آمریکایی انتخاب شده به منظور حضور در جایزه ادبی اُ. هنری انتخاب شده است.

این کتاب به سنت تمامی آثار دیگر این مجموعه، توسط سردبیری که ستاد این جایزه بر می‌گزیند، انتخاب و در قالب یک کتاب منتشر می‌شوند. در واقع این کتاب را می‌توان نمایه‌ای از جریان فکری قالب داستان‌نویسی در آمریکای شمالی و در میان مخاطبان نشریات انگلیسی زبان به شمار آورد.

نکته مهمی که در این ۱۰ داستان کوتاه وجود دارد میل شدید پدیدآورندگان این مجموعه به خلق قصه است. در واقع این مجموعه نمایی است از تلاشی برای نوشتن و خلق داستان توسط نویسندگانی که اولویت اول و اصلی آن ها داستان‌نویسی و خلق فضا و مختصات استاندارد داستانی بدون توجه به مخاطبان یا خوش‌آمد و بدآمد آن ها است. به عبارت دیگر در این مجموعه با آثاری مواجهیم که بیش از هر چیز برای تولید آن ها تلاش شده است و کمترین توجه به مخاطبان و علاقه آن ها شده است.

در این کتاب داستان هایی از نویسندگانی چون تیم اوبراین و توبیاس وولف در کنار داستان هایی از آلیس آدامز، سوزان کنی، استفن دیکنسون و… قرار گرفته است.

انتشارات کتاب نیستان طی سال های اخیر مجموعه تمامی آثار منتشر شده در این قالب در این جایزه ادبی را در دست ترجمه و انتشار قرار داده است که حاصل آن بیش از صد عنوان کتاب شده و تاکنون بیش از ۳۰ عنوان آن ترجمه و منتشر شده است. «کریبدس» نیز در قالب همین مجموعه با ترجمه لیدا طرزی است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است