تحلیل آثار دینو بوتزاتی در «هزارتوی داستان» رادیو نمایش | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۱

تحلیل آثار دینو بوتزاتی در «هزارتوی داستان» رادیو نمایش

این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» رادیو نمایش آثار دینو بوتزاتی با اجرای بهناز بستان دوست نویسنده ایتالیایی تحلیل و بررسی می شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، این هفته در برنامه «هزارتوی داستان» آثار دینو بوتزاتی نویسنده ایتالیایی تحلیل و بررسی می شود.

بوتزاتی نویسنده ای است که با احاطه بر نثر، شعر، نمایشنامه، نقاشی، تصویرسازی، نقد و بررسی و روزنامه نگاری هر موضوعی را با ابزاری مناسب با بیانی شاعرانه و نمادین و گاه رازآلود بیان می کرد.

او در آثارش بسیاری از وقایع روزمره را که به لحاظ تکرار، دیده و احساس نمی شوند مورد بازبینی و دقت نظر قرار می داد و به لحاظ بررسی متفاوت و غیر مستقیمش تاثیراتی ماندگار بر جای گذاشته است.

او در سال ۱۹۵۷ با انتشار مجموعه داستان «سقوط بالی وِرنا» baliverna جایزه ادبی ناپل و در سال ۱۹۵۸ با انتشار مجموعه «شصت داستان» برنده معتبرترین جایزه ادبی ایتالیا، استرِگا شد. رمان «تصویر بزرگ» او به عنوان اولین رمان علمی تخیلی ایتالیا به شمار می رود و رمان «بیابان تاتارها» از شاهکارهای ادبیات ایتالیاست که در میان صد رمان برتر قرن بیستم قرار گرفته است، همچنین بسیاری از نوشته‌ها و آثار او تاکنون منبع اقتباسی فیلم‌سازان گوناگون قرار گرفته است.

پنج شنبه ۱۸ شهریور ساعت ۲۱:۰۰ در برنامه «هزارتوی داستان» بهناز بستان دوست داستان «کولومبره» نوشته دینوبوتزاتی را روایت کرده و در بخش کارشناسی همراه با کیهان بهمنی به تحلیل و بررسی این اثر خواهند پرداخت. گویندگی زندگینامه بوتزاتی را رضا عمرانی روایت کرده و تهیه کنندگی آن بر عهده ژاله محمدعلی است. این برنامه دوشنبه ۲۲ شهریور ساعت ۲۱:۰۰ بازپخش می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است