«دست‌ها» به جشنواره مذهب امروز ایتالیا رفت | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۴

«دست‌ها» به جشنواره مذهب امروز ایتالیا رفت

فیلم کوتاه «دست‌ها» اثر آمین صحرایی پس از دریافت جوایزی برای فیلمنامه خود، به جشنواره مذهب امروز ایتالیا رفت.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی، فیلم کوتاه «دست‌ها» جدیدترین ساخته آمین صحرایی در اولین حضور جهانی خود منتخب جوایز اصلی بیست و چهارمین جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا شد تا با فیلم‌هایی از کشورهای دیگر برای جایزه بزرگ جشنواره به رقابت بپردازد.

این فیلم پیش از ساخت، برنده جوایزی برای فیلمنامه از جمله جایزه جشنواره «ژیار»، جایزه جشنواره «تسنیم»، کاندید فیلمنامه جشنواره «آسوریک» شده است.

«دست‌ها» روایتگر یک روز از زندگی پسربچه‌ای است که سعی دارد قهرمان زندگی پدرش باشد.

مهوانه اقاجانی ابراهیم کلهر، علی مرزبانیار و امیرعلی گودرزی بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا هفته آینده در شهر تورنتو کشور ایتالیا برگزار می‌شود. سال گذشته فیلم «قصر شیرین» اثر رضا میرکریمی نامزد دریافت جایزه و نماینده ایران در این جشنواره بود.

جشنواره فیلم مذهب امروز ایتالیا از سال ١٩٩۷ بهترین جشنواره بین‌المللی و سیار فیلم بوده است که برای برقراری فرهنگ صلح و گفتمان میان باورها، فرهنگ‌ها، عموم مردم و افراد به سینما و مذهب‌های مختلف اختصاص یافته است.

این جشنواره هم در فعالیت‌ها و باورهای مذهبی و هم در شیوه‌ها و زبان‌های سینمایی، سفر «کشف تفاوت‌ها» را برای غنی‌سازی دوجانبه از طریق دانش و برابری متقابل، ترویج می‌کند. این جشنواره با مسابقه سینمای جهان، پذیرای تمام فیلم‌های مرتبط با مذهب است و جایگاهی را برای تبادل ایده و نقطه نظرات از جمله «کارگاه آموزشی زندگی با هم» فراهم می‌کند و فیلمسازان با باورهای مذهبی و ملیت‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند.

عوامل «دست‌ها» عبارتند از مشاور فیلمنامه: ابوالفضل جلیلی، مدیر تولید و طراح گریم: زنده یاد الناز فاطری، دستیار‌کارگردان: سعید جعفری، مدیر فیلمبرداری: محمد شاه حسینی، مدیر صدابرداری: مجید امینی، طراح لباس: ماندانا زارع فر، تدوین و صداگذاری: نیما شاعری.

آمین صحرایی کارگردان این اثر هم‌اکنون ۲ فیلم «سنگبال» و «مرگ تدریجی» را در سینماهای هنروتجربه درحال اکران دارد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است