جبلی فردی امتحان پس داده است/ باید صداقت و افراد کاربلد به صداوسیما برگردند | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۰
سیدامیر سیدزاده با صبا مطرح کرد؛

جبلی فردی امتحان پس داده است/ باید صداقت و افراد کاربلد به صداوسیما برگردند

سیدامیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما و تلویزیون از انتخاب پیمان جبلی به عنوان رییس سازمان صداوسیما ابراز امیدواری و شعار وی را ایجاد تحول عنوان کرد.

سیدامیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، درباره انتخاب پیمان جبلی به عنوان رییس جدید صداوسیما گفت: جبلی فردی امتحان پس داده است، شاید دو شبکه العالم و پرس‌تی‌وی که مدیریت آن‌ها برعهده او بود هر دو با مشکلات زیادی رو به رو بودند اما او در عرصه مدیریتی توانست این دو شبکه را احیا کند و درنهایت تحریم‌ها باعث شدند که این دو شبکه برون مرزی به حالت نیمه تعطیل درآیند اما با تمام این موضوعات همین که العالم و پرس‌تی‌وی در سطح جهانی احیا شدند، کار مهمی انجام داد.

او افزود: همچنین با توجه به تجربیاتی که این فرد در تلویزیون دارد، ایده و راهبردی که در موقعیت جدید به دنبال آن خواهد بود ایجاد تحول در صداوسیما است.

این تهیه‌کننده درباره تحولاتی که رییس صداوسیما می‌تواند ایجاد کند، بیان کرد: یکی از تحولات می‌تواند بازگرداندن نیروهای صلاحیت‌دار و کارآمد به تلویزیون باشد؛ افرادی که بی‌دلیل کنار گذاشته شده‌اند. برای مثال ما بهترین برنامه‌های رضا عطاران و مهران مدیری را در تلویزیون دیدیم اما چه شد که عطاران تصمیم گرفت که دیگر با تلویزیون همکاری نکند؟ باید به دنبال این باشیم که چرا افرادی که سال‌ها در قاب تلویزیون حضور داشتند و مردم را نیز پای تلویزیون می‌نشاندند الان دیگر تمایلی به همکاری با صداوسیما ندارند. به همین دلیل فکر می‌کنم یکی از رسالت‌های رییس صداوسیما این است که نیروهای مفید، کاربلد و خوب را به تلویزیون بازگرداند.

او افزود: نکته دوم این است که با مدیریتی درست، محتوای مفید و خوب به تلویزیون برگردانده شود چراکه متاسفانه چند سالی‌ست که محتوای باکیفیتی را در تلویزیون شاهد نیستیم و تمامی سریال‌ها یا برنامه‌ها به سوی روزمرگی و تکرار حرکت می‌کنند. روزگاری سریال‌های «شب دهم»، «مختارنامه»، «یوسف پیامبر» و… آثار فاخری بودند که برای تلویزیون تولید می‌شد و الان تولید چنین آثاری در صداوسیما رخ نمی‌دهد و فکر می‌کنم علت آن از دست دادن منابع برنامه‌سازی است که به درستی و باکیفیت بالا برای مردم کار می‌کردند.

سیدزاده عنوان کرد: امیدوارم که با ورود رییس جدید صداوسیما نه تنها افراد کاربلد به تلویزیون بازگردند بلکه با بازگشت آن‌ها آثار مفید و خوبی نیز برای مردم تولید شود چراکه درنهایت با این عملکرد از اسراف و هدر رفتن بیت‌المال نیز جلوگیری می‌شود. همچنین نکته دیگری نیز که باقی می‌ماند حضور افراد زیاد و بدون کارآیی در صداوسیما است که امیدوارم جبلی برنامه‌ای برای سامان دادن به نیروهایی که سودی برای سازمان ندارند نیز داشته باشد.

او ادامه داد: در تمام دنیا برنامه‌هایی که تعداد افرادی که در گروه تولید آن‌ها حضور دارند هرچه کمتر و تبع آن افراد حاضر کارآمدتری باشند، برنامه تولید شده بهتر و باکیفیت‌تر است.

به گفته این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، مهم‌ترین اصلی که مردم را پای تلویزیون می‌نشاند صداقت و راست‌گویی است و این سال‌ها با کمرنگ شدن این موضوع مخاطب اعتماد خود را به صداوسیما از دست داده است.

سیدزاده در پایان درباره حضور جبلی در جایگاه ریاست صداوسیما ابراز امیدواری کرد و گفت: شعار رییس جدید صداوسیما ایجاد تحول است و امیدوارم با همین شعار و با نظارت درست و انتخاب مدیران کارآمد این تحول را تحقق ببخشد.

فاطمه شوقی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • فسیل
  264/317/020/790
 • شهر هرت
  65/756/487/305
 • آهنگ دو نفره
  19/386/918/000
 • کت چرمی
  14/425/344/725
 • نارگیل 2
  11/235/273/170
 • هتل
  6/235/887/500
 • بی مادر
  5/735/407/500
 • آخرین تولد
  3/897/213/500
 • ستاره بازی
  2/563/300/000
 • بچه زرنگ
  2/119/403/500
 • هولیا
  2/053/169/000
 • بعد از رفتن
  998/562/500
 • زنبور کارگر
  468/005/000