پانزدهمین «سینماحقیقت» در دوراهی برپایی آنلاین و حضوری/ کدام پردیس میزبان باشد؟ | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۱
صبا بررسی کرد؛

پانزدهمین «سینماحقیقت» در دوراهی برپایی آنلاین و حضوری/ کدام پردیس میزبان باشد؟

در حالی که زمان زیادی به برگزاری پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» باقی نمانده ولی هنوز شکل برپایی این رویداد مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار سینمایی صبا، در حالی به آغاز پانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» نزدیک می شویم که هنوز به طور رسمی مشخص نشده است که این جشنواره به صورت حضوری، آنلاین یا ترکیبی از آنها برگزار می شود. گرچه به نظر می رسد گزینه ترکیبی تاکنون بیشترین رای را در اتاق های تصمیم گیری جشنواره داشته است.

تجربه برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه به شکل ترکیبی یکی از دلایلی است که باعث شده «سینماحقیقت» هم گزینه ترکیب آنلاین-حضوری را مدنظر قرار دهد؛ امری که البته به وضعیت کرونایی کشور نیز وابسته است.

البته برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در پردیس ایران مالی که فضای بزرگی دارد خطر کرونایی را تخفیف داده بود و چون این جشنواره پیش از این هم سابقه برگزاری در ایران مال را داشت چندان با مقاومت فیلمسازان کوتاه مواجه نشد و راه دور این پردیس را تحمل کردند ولی جشنواره «سینماحقیقت» پیش از این در مرکز شهر تهران و به ویژه پردیس چارسو برگزار شده است؛ جایی که به نظر می رسد به دلیل شلوغی فراوان محیط پیرامونی محل امنی برای برگزاری جشنواره نیست.

همچنین با رونق گرفتن سالن های سینما با تعداد بالای فیلم های اکران و در صف اکران به نظر می رسد که سالن دارها هم تمایل به اکران فیلم های پرفروش هستند و میزبانی از جشنواره ها شاید گزینه مطلوب آنها در این مقطع نیست.

به هر ترتیب باید منتظر ماند و دید سرنوشت برپایی این رویداد که فرصت زیادی هم تا برپایی آن نمانده است چه می شود.

پانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه با دبیری محمد حمیدی مقدم برگزار می‌شود.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است