آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با تجلیل از مفاخر | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۳۴

آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با تجلیل از مفاخر

جزئیات آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر که عصر روز جمعه 13 اسفند 1400 در تالار وحدت برگزار می‌شود، اعلام شد.

به گزارش صبا به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر عصر روز جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

سید عباس میرهاشمی دبیرکل جشنواره با اعلام این خبر گفت: در این برنامه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری، هادی مظفری رییس شورای سیاستگذاری و دیگر معاونان و مدیران هنری و فرهنگی، دبیران و داوران جشنواره، پیشکسوتان و هنرمندان حاضر در جشنواره با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حضور دارند.

او افزود: در این مراسم از هنرمندان پیشکسوت هنر‌های تجسمی تجلیل و نشان عالی هنر‌های تجسمی به آن‌ها اهدا می‌شود. این هنرمندان عبارتند از محمد بهرامی (طراح گرافیک)، شجاع الدین شهابی (مجسمه‌سازی)، علی اشرف صندوق آبادی (خوشنویسی)، اسماعیل عباسی (عکاسی)، زنده یاد اصغر کفشچیان مقدم (هنر‌های جدید) و رضا لواسانی (بینارشته‌ای).

دبیرکل جشنواره بیان کرد: در مراسم اختتامیه جشنواره، کتاب آثار چهاردهمین دوره نیز رونمایی خواهد شد.

میرهاشمی ادامه داد: در دوره چهاردهم یکی از بخش‌های مهم جشنواره، بخش تجسم هنر بود که در ۲۹ استان کشور با مدیر هنری منتخب هر استان و همکاری اداره کل استان‌ها برگزار شد که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه، مدیر کل و مدیر هنری برتر استان‌ها هم معرفی می‌شوند.

او در پایان خاطرنشان کرد: بخش اصلی مراسم اختتامیه هم اهدای جوایز و معرفی برگزیدگان چهاردهمین دروه جشنواره است و در بخش طوبای زرین و ایثار و فداکاری، برگزیدگان رشته‌های دهگانه با حضور دبیران و داوران هر رشته تندیس طوبای زرین را دریافت می‌کنند.

چهاردهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر از روز ۱۵ تا ۳۰ بهمن با حضور هنرمندان سراسر کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است