نمایش نسخه سینمایی «هویدا» برای اولین‌بار/ «آقا مرتضی» از ۱۹ فروردین اکران می‌شود | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۰

نمایش نسخه سینمایی «هویدا» برای اولین‌بار/ «آقا مرتضی» از ۱۹ فروردین اکران می‌شود

«هویدا» و مجموعه مستند «آقا مرتضی» به تهیه‌کنندگی مهدی مطهر از محصولات خانه مستند از ۱۸ و ۱۹ فروردین اکران آنلاین خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مستند «هویدا» به کارگردانی مصطفی شوقی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر قرار است از پنجشنبه ۱۸ فرودین ماه همزمان با سالروز مرگ امیرعباس هویدا نخست وزیر پهلوی اکران آنلاین خود را در سایت خانه مستند آغاز کند.

مستند زندگی و زمانه مرگ امیرعباس هویدا ابتدا در ۴ قسمت ۴۲ دقیقه ای تولید شده و به زندگی جعبه سیاه بسیاری از اتفاقات دهه چهل و پنجاه ایران و به بررسی وضعیت رژیم پهلوی در ۱۵ سال انتهایی این رژیم پرداخت و نسخه سینمایی آن که تا امروز نمایش داده نشده است از امشب ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۰ به صورت رایگان وارد اکران آنلاین خانه مستند می‌شود.

مجموعه مستند «آقا مرتضی» به کارگردانی سیدعباس سید ابراهیمی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر نیز از جمعه ۱۹ فروردین به مناسبت شهادت مرتضی آوینی پخش خود را در سایت خانه مستند آغاز می‌کند و هرشب ساعت ۱۹:۰۰ یک قسمت از آن به اکران آنلاین می‌رود.

مستند «آقا مرتضی» به عنوان اولین مجموعه مستند جامع درباره زندگی شهید مرتضی آوینی با الهام از کتاب «زندگی زیباست» که توسط سیدعباس سیدابراهیمی در سال ۹۰ تالیف شده، ساخته شده است.

«آقا مرتضی» مستندی ۷ قسمتی است که شامل تصاویر و روایت‌هایی از دوران کودکی، دانشگاه، پس از انقلاب، روایت فتح و در نهایت شهادت سید مرتضی آوینی در ۲۰ فروردین ۱۳۷۲ است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است