کتاب‌هایی که نمی‌خوانید اهدا کنید | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

کتاب‌هایی که نمی‌خوانید اهدا کنید

فرهنگسرای اندیشه از ادامه طرح «نذر و اهدای کتاب» در سال ۱۴۰۱ خبر داد و از شهروندان دعوت کرد تا کتاب‌های بدون استفاده خود را برای اهدا به کتابخانه‌های مناطق محروم اهدا کنند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، فرهنگسرای اندیشه از سال ۱۴۰۰ با راه‌اندازی پایگاه نذر و اهدای کتاب، تلاش کرد کتاب‌های بلااستفاده شهروندان را به دست افراد دیگر برساند.

در این حرکت مردمی، بسیاری از کتاب‌خوان‌ها، کتاب‌هایی که دیگر نیازی به آنها نداشته را برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اهدا می‌کنند تا در اختیار کتابخانه اندیشه قرار گیرد. سپس این کتاب‌های ارزشمند، دسته‌بندی شده و به کتابخانه‌های مناطق محروم، مدارس و دانش‌آموزان سراسر کشور اهدا می‌شود تا کتابخانه‌های این مناطق تجهیز شود.

این پایگاه از بدو راه‌اندازی تا به امروز بارها فراخوان جمع‌آوری کتاب از شهروندان را منتشر کرده است. همچنین تاکنون ۶ مرحله از اهدای کتاب توسط فرهنگسرای اندیشه انجام شده و مجموعا حدود ۳۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های کمتر برخوردار در سراسر کشور اهدا شده است. از جمله کتابخانه‌های محروم مناطق هدف می‌توان به استان کردستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و … اشاره کرد.

حال در جدیدترین فراخوان که از سوی فرهنگسرای اندیشه برای پایگاه اهدا و نذر کتاب منتشر شده است به اطلاع می‌رساند که این فعالیت خیرخواهانه در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت و از همه دوستداران کتاب، فرهنگ و آگاهی درخواست می‌شود تا با اهدای کتاب‌های مازاد خود در این امر شرکت کنند.

در بخشی از این فراخوان آمده است: طرح «نذر کتاب» حرکتی مردمی، شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می‌دهند، اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان با اهدای کتاب که همانا غذای روح است افراد را بی نیاز می‌کنیم.

این پایگاه تا پایان سال ۱۴۰۱ به فعالیت خود برای جمع‌آوری منابع و تجهیز کتابخانه‌های سراسر کشور ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است