1

دیدار رییس سازمان سینمایی با امام جمعه یاسوج/ مدیران معتقد به گفتمان انقلاب انتخاب می‌کنیم

به گزارش صبا به نقل از اداراه کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی کشور با آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج دیدار و گفتگو کرد.

رییس سازمان سینمایی کشور با بیان اینکه از وضعیت فضای سینمایی کشور رضایت نداریم تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا گفتمان رهبری انقلاب و خانواده شهدا را نهادینه کنیم از هنگامی که در این مسئولیت قرار گرفته‌ایم به دنبال تغییر رویکردها، اساسنامه‌ها و همچنین انتخاب مدیران معتقد به گفتمان انقلاب هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه سینما تعداد زیادی فیلم وجود دارد که از دولت قبل اکران نشده و باید فکری به حال آنها کرد. دولت گذشته کمترین نقش را در تدوین آیین نامه‌ها و سیاستگذاری‌ها داشت و بیشتر آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد و این مشکلات به جا مانده حداقل تا دو سال دیگر روی دست وزارت ارشاد قرار دارد.

خزاعی با بیان اینکه بحث عدالت محوری را در دستور کار سازمان سینمایی قرار دادیم و یکی از رویکردهای عدالت محوری همین سفرهای استانی است، گفت: در سفرهای استانی اولویت مناطق کم برخوردار را در دستور کار قرار دادیم برای مثال در همین استان کهگیلویه و بویراحمد استعدادهای توانمندی وجود دارد که سال گذشته دو جایزه بزرگ از جشنواره‌ها را از آن خود کردند و متاسفانه در کنار امکانات کم زیرساخت‌ها نیز آنچنان فراهم نیست.

وی به مصوبات سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: سه فیلم مستند بلند و حرفه‌ای درباره شهدای شاخص استان تولید خواهد شد. یک فیلم سینمایی هم با موضوع شهید هدایت الله طیب نیز در دستور کار قرار گرفته که ۵۰ درصد آن توسط ما و ۵۰ درصد دیگر آن توسط استان حمایت می‌شود.

خزاعی افزود: مشکل اصلی استان تجهیزات اولیه برای فیلمسازان است، قول کمک به آنها را دادیم همچنین سالن‌های سینما و توسعه زیرساخت معضل بزرگی بوده و همچنین برای تولید محتوا برای آن نیز باید چاره اندیشی کنیم.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت تربیت نیروی انسانی و کشف استعدادهای جوان تصریح کرد: قطعا، بزرگ‌ترین رسالت و دغدغه ما در کنار توسعه زیرساخت‌ها و تجهیز دفاتر و تامین منابع برای تولید، تربیت نیروی انسانی و کشف ظرفیت‌های تاره است که خوشبختانه استان کهکیلویه و بویر احمد در این زمینه از نیروهای مستعد و آتیه‌داری برخوردار است.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه حوزه سینمایی به مناطق کم برخوردار از جمله این استان بر حمایت از حوزه اقدامات و برنامه‌های حوزه سینمایی و هنری اعلام آمادگی کردند.

آیت‌الله سید نصیر حسینی عنوان کرد: سینمای کشور به فضل و برکت انقلاب اسلامی متحول شد و آثار بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، دفاع مقدس، استکبارستیزی و توجه به مسائل و مشکلات مسلمانان و …ساخته شده  است ولی هنوز سینِما با مشکلاتی مواجه است که نیازمند اصلاح و تغییرات است.

وی ادامه داد: رسانه سینما در تبیین پیام انقلاب اسلامی در دنیا باید پیشگام باشد. همچنان که استکبار از رسانه‌ علیه اسلام، دین و انقلاب اسلامی استفاده می‌کند ما هم باید از این ابزار مهم بهتر بهره برداری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با بیان اینکه امروز رسانه‌های زیادی علیه اخلاق، حریت و آزادگی، استقلال و آزادی و عدالت خواهی انقلاب اسلامی جوسازی و هجمه می‌کنند، تصریح کرد: وظیفه رسانه‌های کشور از جمله سینما این است که در تقابل با این هجمه‌ها و بی‌اخلاقی‌ها برنامه‌ریزی و تولید محتوا کند و مدافع ارزش‌ها، آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی باشد. غیر از جمهوری اسلامی کسی به مقابله با نظام سلطه و استکبار برنخواست.

وی در پایان از حسن نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توجه به موضوع عدالت فرهنگی در دولت و همدلی و همراهی مسئولان فرهنگی و سینمایی قدردانی کرد و گفت: توسعه فضاهای فرهنگی استان ضروری است و در این زمینه ما هم آمادگی حمایت و کمک را داریم.

انتهای پیام/