1

لایحه «مالکیت فکری» برای حمایت از ناشران و تهیه‌کنندگان آماده می‌شود

به گزارش صبا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه کارگروه ستاد توسعه کسب و کارهای فرهنگی عنوان کرد: نهادها و ارگان‌های مختلف از امکانات متعددی برای میزبانی از فعالیت‌های حوزه‌های فرهنگی و هنری برخوردارند که با تدوین نظام دقیق آماری از اینگونه ظرفیت‌ها، به هم افزایی در بهره‌مندی از امکانات و فضاهای فرهنگی دست پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای مثال حدود ۷۵۰۰ امامزاده در کشور داریم که بسیاری از آنان همانند دانشگاه‌ها دارای سالن آمفی تئاتر هستند و یا ۱۲۰ مسجد تهران از سالن آمفی تئاتر مناسبی برخوردارند که این اماکن با یک هم‌افزایی برنامه‌ریزی شده، می‌تواند میزبان فعالیت‌های مردمی حوزه‌های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به ظرفیت بالای کتابخانه‌ها در کشور پرداخت و تصریح کرد: 3700 کتابخانه در کشور فعال است که به این آمار، حدود 12 هزار کتابخانه مستقر در کانون‌های فرهنگی مساجد را باید اضافه کرد که عموم مردم می‌توانند با اطلاع رسانی و برنامه‌ریزی از این ظرفیت عظیم بهره‌مند شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر توسعه صنایع فرهنگی خاطرنشان کرد: در برنامه تحولی دولت مردمی که با هماهنگی دستگاه‌های مختلف پیش می‌رود، هفت سند از 37 سرفصل اصلی این برنامه به حوزه فرهنگ مرتبط است که یکی از آن‌ها صنایع فرهنگی است.

اسماعیلی در پایان به اهمیت تثبیت «مالکیت فکری» حوزه‌های فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: لایحه‌ای در کمیسیون فرهنگی دولت مردمی با محوریت «مالکیت فکری» حوزه فرهنگ و هنر آماده و ارائه خواهیم کرد که با تصویب آن ناشران و تهیه کنندگان آثار، آسیب کمتری متحمل شوند.

انتهای پیام/