«کلک خیال‌انگیز» به تجلیل از هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی می‌پردازد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶
به مناسبت روز جهانی صنایع دستی؛

«کلک خیال‌انگیز» به تجلیل از هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی می‌پردازد

مراسم بزرگداشت پیشکسوتان هنرهای سنتی و صنایع دستی به نام «کلک خیال» 22 خردادماه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، در پاسداشت روز جهانی صنایع دستی، یکشنبه ۲۲ خردادماه مراسمی با عنوان «کلک خیال‌انگیز» در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار می‌شود و در این مراسم با سخنرانی اصحاب فرهنگ و هنر از ۱۰ نفر از هنرمندان پیشکسوت تجلیل خواهد شد.

همچنین برگزاری نمایشگاه و کارگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی از دیگر برنامه‌های جنبی این مراسم است که تا ۲۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه «کلک خیال‌انگیز» نیز همزمان با این مراسم در موسسه فرهنگی هنری صبا برپا می‌شود. در این نمایشگاه حدود ۵۰ اثر از آثار هنرمندان پژوهشکده هنرهای سنتی در حوزه قلم‌زنی، خاتم‌کاری، منبت و معرق، سازهای سنتی، سفال، میناکاری، گچ‌بری و نگارگری به نمایش گذاشته می‌شود.

همچنین در حاشیه این نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان پژوهشکده هنرهای سنتی از تاریخ ۲۲ خرداد در رواق هنر فرهنگستان هنر برقرار خواهد بود. در این کارگاه‌ها علاقه‌مندان با نمونه‌سازی سفالگری روی چرخ، قلمزنی عکسی، منبت، مینای خانه‌بندی، هنر لاک‌کاری (پاپیه ماشه و نقاشی زیر لاکی)، خاتم‌کاری، سازسازی سنتی و گچ‌بری آشنا خواهند شد.

آیین مراسم روز جهانی صنایع دستی روز ۲۲ خرداد برگزار می‌شود. نمایشگاه و کارگاه «کلک خیال‌انگیز» نیز از ۲۲ تا ۲۵ خرداد برپا خواهد بود. علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است