رونمایی از چهار کتاب جدید انتشارات نمایش | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۶:۱۷

رونمایی از چهار کتاب جدید انتشارات نمایش

آیین رونمایی از چهار عنوان کتاب جدید انتشارات نمایش روز دوشنبه ساعت ۱۷ در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد. آیین رونمایی از این کتاب ها روز دوشنبه ساعت ۱۷ در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود.

سه نمایشنامه در ۲ مجلد و با عناوین «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی و ۲ کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب پور و «نمایشنامه نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه مندان تئاتر قرار گرفته است.

نمایشنامه‌های «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت شناسی ایرانی.

کتاب «نمایشنامه نویسان ایران ۱۳۷۸-۱۳۵۷» جلد سوم از کتاب هایی است که با ارائه‌ خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ مضمون آثار به معرفی نمایشنامه نویسان ایرانی در بستر گاه‌شماری تاریخی می پردازد و تکمله‌ای بر ۲ جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.

کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زندگی روزمره در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه بازی» تولید و اجرا کنند.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است