مستند رادیویی «نگین» ادامه‌دار می‌شود/ ۱۱۰ برنامه را به آموزش و پرورش می‌دهیم | پایگاه خبری صبا
امروز ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۹
عبدالله علایی در گفتگو با صبا:

مستند رادیویی «نگین» ادامه‌دار می‌شود/ ۱۱۰ برنامه را به آموزش و پرورش می‌دهیم

برنامه مستند رادیویی «نگین» به تهیه‌کنندگی عبدالله علایی و نویسندگی محسن شاه رضایی شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود.

عبدالله علایی تهیه‌کننده رادیو در گفتگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا درباره مستند رادیویی «نگین» به تهیه‌کنندگی خودش و قلم محسن شاه رضایی و مجری‌گری حسن همایی و فاطمه آل‌عباس که شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۴:۵۵ به مدت پنج دقیقه با همکاری بنیاد ملی نخبگان از رادیو ایران موج اف‌ام ردیف ۹۰ مگاهرتز پخش می‌شود، بیان کرد: این برنامه با محوریت معرفی آثار شخصیت‌ها، نخبگان و دانشمندان ایرانی اجرا می‌شود و مدت زمان یک سال از شروع این برنامه می‌گذرد.

او اولویت اصلی این برنامه را متمرکز بر معرفی آثار شخصیت‌های مهم دانست و اعلام کرد: برنامه «نگین» در حوزه‌های پزشکی، فرهنگی، دینی و علوم دقت بسیاری داشته و همواره به تهیه گزارش از زندگی و آثار تولید شده توسط نخبگان و دانشمندان دیدگاه اصلی این برنامه است.

علایی راجع به ایده این برنامه گفت: برنامه مستند رادیویی «نگین» حاصل تلاش و برنامه ریزی رادیو ایران و ایده مشترک اتاق فکر بنیاد ملی نخبگان و رادیو ایران بود که طی مدت یک سال شاهد تولید ۱۱۰ اثر بودیم که هفته‌های آینده با رونمایی و تولید پکیج کاملی از این ۱۱۰ برنامه سعی داریم با اهدا کردن این برنامه‌ها به سازمان آموزش و پروش در شناخت این شخصیت‌ها و آثارشان سهیم باشیم.

تهیه‌کننده برنامه رادیویی «راه شب» در پایان درباره کوتاه بودن مدت زمان «نگین» بیان کرد: مدت پخش این برنامه پنج تا شش دقیقه است و با توجه به تایم کوتاه این برنامه ما سعی داریم تا محتوایی تولید کنیم که برای مخاطب کسل کننده نباشد و از طرفی خلاصه و چکیده به گونه‌ای توسط محسن شاه رضایی نوشته می‌شود که موردی از قلم جا نماند.

امیرعلی حسینی

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است