1

«دونده» به جشنواره جیفونی ایتالیا راه یافت

به گزارش صبا به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم کوتاه «دونده» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سید پیام حسینی به بخش رقابتی پنجاه‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا راه یافت.

جشنواره فیلم جیفونی (Giffoni Film Festival) از سال 1971 آغاز به کار کرده و یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم و رویداد‌های سینمایی کودکان و نوجوانان در جهان است.

در شرح اهداف برگزاری جشنواره جیفونی آمده است: «این جشنواره مکانی‌ ایده‌آل برای ارتباط میان فیلم‌سازان، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان و نیز پلی بین دنیای تولید و مخاطبان هدف، فراهم می‌کند، همچنین با هدف ترویج دانش و گردش تولیدات باارزش بالای هنری، قادر است به آموزش و رشد فرهنگی، آگاهی و انتقادی بالغ در جوانان کمک کند.»

جشنواره فیلم «جیفونی» در پنجاه‌و‌دومین دوره خود، از 21 تا 30 جولای مصادف با 30 تیر تا 8 مرداد 1400 میزبان فیلمسازان و علاقه‌مندان در دهکده کوچک «جیفونی واله پیانا» در نزدیکی سالرنو، در جنوب ایتالیاست.

فیلم کوتاه «برنده» که در بخش رقابتی این جشنواره شرکت خواهد کرد روایت پسر نوجوانی به نام حکیم است که در یکی از محله‌های حاشیه‌ای ایران زندگی و پدر او در مسابقات دو، شرط‌بندی می‌کند. در آخرین بازی متوجه می‌شوند که قوانین بازی تغییر کرده است. این تغییرات، خانواده را تحت‌الشعاع و حکیم را در دوراهی تصمیم قرار می‌دهد.

بختیار پنجه‌ای، فرشید گویلی، حسن ترقی، اردشیر خدادوست، فریدون حامدی، ماردین شیخ‌مرادی، آرین مرادیان و ژوانا نصيري بازیگران این فیلم هستند.

«برنده» در خارج از ایران با عنوان RUSSIAN VODKA در جشنواره‌ها شرکت کرده و گروه دریچه سینما و موسسه بانتا فیلم مسئولیت پخش بین‌المللی این اثر را به عهده دارند.

عوامل «برنده» عبارتند از تهیه‌کننده و کارگردان: سید پیام حسینی، نویسندگان‌: آکو زند کریمی و سید پیام حسيني، مدیر فیلم‌برداری: حامد بقاییان، صدابردار: پژمان راژ، صداگذار: عرفان ابراهيمي، مدیر تولید: صباح گویلی، تدوين: پويان شعله‌ور، اصلاح رنگ: فربد جلالي، گروه فیلم‌برداری: یوسف صفایی، حسین بیات، سنا شریعتی و سروش مقدم با تشکر از سامان پاسیان و دارا قادری، دستیار صدا: هیوا زندی، موسيقي تيتراژ پايان: بهنيا يوسفي، طراحی و اجرای گریم: سمیرا گوردزی با تشکر از ایوب شیخ احمدی و آرمان کهنه پیرا، طراح صحنه: سید پیام حسيني، گروه صحنه: سینا نامور، میلاد ساعدی با تشکر از امید حسینی، طراح لباس: شاهده کریمی، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: یاشار یحیایی، گروه کارگردانی: وحید احمدی، محسن ويسي، منشی صحنه: شکیلا معذي، تدارکات: فراز کاظمی، محمد کریمی، تجهيزات فني: دفتر سينمايي جابري، سيمرغ نقره‌اي احمد گلزاريان، سينه‌موبيل: محمد آرش كشاورز، عکاس: آرمین ابراهیمی، طراح پوستر: متين خيبلي، مشاور رسانه‌اى: علي كشاورز.

انتهای پیام/