باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان ایجاد می‌شود/ همکاری ۵ ساله با هدف توسعه سینمای کودک | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰
در دیدار نماینده یونیسف و مدیرعامل فارابی مطرح شد؛

باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان ایجاد می‌شود/ همکاری ۵ ساله با هدف توسعه سینمای کودک

نمایندگان یونیسف و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با یکدیگر دیدار و بر توسعه همکاری خود توافق کردند.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، طی دیداری که میان رابین ناندی نماینده یونیسف با سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی صورت گرفت، این ۲ نفر در راستای ارتقای دانش سینماگران در حوزه کودک و همچنین ارتقای مضامین سینمای کودک بر توسعه همکاری‌ خود توافق کردند.

سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه در حوزه حقوق کودک، ایران جز کشورهای پیش‌رو به‌شمار می‌آید، گفت: یکی از ماموریت‌های فارابی در حوزه سند چشم‌انداز پنج ساله، موضوع احیای سینمای کودک و نوجوان است که ذیل آن، تولیدات مطلوب در حوزه سینمای کودک و نوجوان و ایجاد باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان را نیز در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

دبیر سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اظهار کرد: امسال که در حال بررسی شرایط و مقتضیات برگزاری جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان بودیم، مصمم‌تر شدیم که به هیچ عنوان، کیفیت آثار تولیدی حوزه کودک را فدای زمان‌بندی جشنواره‌ای نکنیم. هم برگزاری جشنواره مهم است و هم کیفیت آثار حاضر در جشنواره، البته با فراگیری ویروس کرونا، تولیدات در عرصه کودک و نوجوان هم نحیف‌تر شد.

جوادی ادامه داد: اینکه یونیسف نقش پسینی ایفا کند و صرفا به عنوان تجلیل‌کننده و اهداکننده جوایز در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشته باشد، امری حداقلی است، از این‌ رو ما مشتاقیم تا یونیسف از ابتدای مسیر و در حین شکل‌گیری آثار سینمایی با تولیدکنندگان آثار همراه شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به کنوانسیون حقوق کودک، به پیشرو بودن حقوق ایران در عرصه حمایت از کودکان تاکید کرد و ادامه داد: می‌بایست این‌دست از مزیت‌های جمهوری اسلامی ایران در آثار سینمایی کودک و نوجوان نیز نمود پیدا کند.

او در پایان صحبت‌های خود، با استقبال از برگزاری رویدادها و کارگاه‌های مشترک، ایجاد کارگروه مشترک با یونیسف را پیشنهاد داد.

در این دیدار رابین ناندی نماینده یونیسف در ایران، با تاکید بر همراهی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و همکاری دو جانبه با بنیاد سینمایی فارابی در طول سال گفت: یک طرح پنج ساله داریم که پس از تکمیل، کارگاه‌های مشترک و سالانه را هم دربر می‌گیرد.

او همچنین در ادامه سخنان خود به تحسین فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» و بازی بازیگر کودک آن پرداخت.

در بخشی از این دیدار، وحید هدایتی مدیر حمایت از کودکان سازمان یونیسف بر لزوم آموزش همگانی سینماگران نظیر آنچه برای قضات، وکلا، مددکاران اجتماعی و … است، تأکید کرد.

مهتاب کرامتی سفیر حسن نیت یونیسف نیز ضمن استقبال از ایده‌های مطرح شده در این نشست عنوان کرد: باتوجه به رویکرد مثبت و مشترکات حاصل‌شده از این دیدار، امید می‌رود تا همکاری فارابی و یونیسف به شکل گسترده‌تری ادامه پیدا کند.

رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل و توسعه بازارهای خارجی فارابی نیز در پایان اظهار کرد: با توجه به جایگاه و کارکرد نهاد یونیسف، این‌دست همکاری‌ها نباید معطوف به صرف جشنواره شود، از این‌ رو باید با هم‌فکری و تشکیل کارگروه مشخص از ظرفیت‌های هر دو نهاد بیش از پیش استفاده کرد.

انتهای پیام/

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است


جدول فروش فیلم ها

عنوان
فروش (تومان)
 • ابلق
  161,497,617,50
 • بانک زده ها
  12,306,472,50
 • برای مرجان
  1,209,355,00
 • پسر دلفینی
  110,468,215,00
 • پیتوک
  2,336,060,00
 • تی تی
  195,887,477,50
 • رویای سهراب
  529,620,00
 • شب طلایی
  2,703,990,00
 • کوزوو
  10,761,800,00
 • تارا
  62090000
 • درخت خاموش
  8394000