تعداد سالن‌های سینمایی حوزه هنری تا پایان سال آینده به ۴۰۰ سالن می‌رسد | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸
معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری خبر داد:

تعداد سالن‌های سینمایی حوزه هنری تا پایان سال آینده به ۴۰۰ سالن می‌رسد

معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری اعلام کرد که تعداد سالن‌های سینمایی حوزه هنری در سراسر کشور به ۴۰۰ سالن افزایش می‌یابد.

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری در سفر خود به یزد، توجه به مقوله سینما و توسعه زیرساخت‌های سینمایی در سطح کشور را از ماموریت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی عنوان کرد. او در این باره توضیح داد: موسسه فرهنگی بهمن سبز که متولی بهره‌برداری و توسعه فضاهای سینمایی حوزه هنری در سراسر کشور است، در افق چشم‌انداز خود تلاش می‌کند تا در یک بازه زمانی چهار ساله که از سال ۱۳۹۹ به طور جدی شروع شده است تا پایان سال ۱۴۰۲ تعداد سالن‌های سینمایی خود در سراسر کشور را به ۴۰۰ سالن برساند. همه این سالن‌ها نیز به لحاظ استانداردهای پخش و پذیرایی از علاقه‌مندان سینما از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود و در طول انجام طرح‌ها نیز توجه به بهبود کیفیت فضاها در دستور کار موسسه بهمن سبز قرار دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع حوزه هنری کشور با اشاره به آغاز عملیات عمرانی ساخت پردیس سینمایی آسمان در بافت تاریخی شهر یزد گفت: این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی یک الگوی خوب در سطح کشور خواهد بود.

قره‌داغی با اشاره به حساسیتی که به لحاظ معماری و مسائل فرهنگی در زمینه ساخت این مجموعه وجود داشت، بیان کرد: امیدواریم مشکل خاصی در روند احداث این پروژه مهم فرهنگی و هنری به وجود نیاید و کمتر از دو سال شاهد بهره‌برداری از آن باشیم. این پردیس فقط سالن سینما نیست و این مجموعه با فضاهای مختلف فرهنگی و هنری شامل نگارخانه، استودیو ضبط صدا و تصویر، فضای بازی کودکان، فضای برگزاری کارگاه‌های هنری و فروشگاه‌ محصولات فرهنگی می‌تواند محل تجمع هنرمندان استان و مکانی برای رشد و شکوفایی استعدادهای هنری در شهر یزد باشد.

او در پایان با تاکید بر اینکه موسسه فرهنگی بهمن سبز و سازمان سینمایی حوزه هنری در کنار توجه به توسعه سینماها، موضوع خانواده محور بودن سینما را در دستور کار دارند، خاطرنشان کرد: این فضاها برای خانواده ایرانی به لحاظ فرهنگی یک فضای پرنشاط و امن خواهد بود.

پردیس سینمایی آسمان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ متر مربع در چهار طبقه با زیربنای هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع با مشارکت شهرداری یزد و سرمایه‌گذاری موسسه فرهنگی بهمن سبز حوزه هنری در مدت دو سال در بافت تاریخی شهر یزد احداث می‌شود.

این مجتمع فرهنگی، هنری و سینمایی دارای ۶ سالن سینما با ظرفیت حدود ۸۷۰ صندلی و یک سالن آمفی‌تئاتر روباز ۳۵۰ نفره است و در ساخت آن از مدرن‌ترین امکانات و تجهیزات سینمایی و به‌روزترین فناوری و استانداردهای سازه و نمایش استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است