ارسال بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰
با مشارکت مالی استان‌ها؛

ارسال بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شد

سرپرست اداره کل تامین منابع نهاد، از آغاز ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان ها به کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جواد اسدی سرپرست اداره کل تأمین منابع نهاد، از آغاز ارسال حدود ۱۸ هزار عنوان و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب، در طرح خرید متمرکز کتاب با مشارکت مالی استان ها به کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: این منابع به انتخاب مسئولان و کتابداران ۱۳۳۱ کتابخانه از میان فهرست تازه های نشر خانه کتاب و فهرست های اداره کل منابع، انتخاب و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۴ میلیارد ریال از حدود ۲۴۰۰ ناشر خصوصی و دولتی خریداری شده و در حال ارسال به کتابخانه‌ها است.

سرپرست اداره کل تامین منابع نهاد ادامه داد: بیشترین موضوع در کتاب‌های انتخاب شده علوم کاربردی، علوم اجتماعی، فلسفه و روانشناسی، کودک، قصه و رمان و نوجوان است و بیشترین استفاده کننده این منابع، گروه سنی بزرگسال هستند.

اسدی بیان کرد: زمینه‌ سازی برای خوب خواندنِ کتاب و کتابِ خوب خواندن، اصلی‌ترین و تخصصی‌ترین وظیفه کتابداران نهاد است که ما آن را با عنوان «ترویج کتابخوانی» می‌شناسیم. به همین دلیل انتظار داریم کار مهم و حساس ترویج کتابخوانی به همت کتابداران و پس از دریافت این منابع، گسترده‌تر و خلاقانه‌تر از پیش انجام شود.

وی در پایان اظهار کرد: از آنجا که بسته ارسالی با توجه به نظر همکاران محترم انتخاب شده است، ان شاالله باعث رونق هرچه بیشتر کتابخانه ها در سال جاری شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است