پوستر هفته‌ ملی کودک ۱۴۰۱ منتشر شد | پایگاه خبری صبا
امروز ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۶
با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی»؛

پوستر هفته‌ ملی کودک ۱۴۰۱ منتشر شد

پوستر هفته ملی و روز جهانی کودک سال ۱۴۰۱ طراحی و منتشر شد.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پوستر هفته ملی و روز جهانی کودک سال ۱۴۰۱ با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» طراحی و منتشر شد. این شعار سال گذشته نیز برای هفته ملی کودک انتخاب شده بود.

محسن میرزایی طراح و گرافیست این پوستر گفت: در طراحی پوستر هفته ملی کودک سعی کردم به این موضوع بپردازم که شادی و بازی کردن حق هر کودکی در هر موقعیت مالی، جسمی و… است و کودکان در هر شرایطی حق دارند که بازی کنند و شاد باشند.

این طراح افزود: با توجه به شعار هفته ملی کودک امسال، سعی کردم رنگ‌های شاد و پرانرژی را در طراحی استفاده کنم و از عناصری مانند پرنده، پروانه، گل، خرگوش و… بهره ببرم تا حس شاد بودن و امیدوار بودن به آینده را تداعی کند.

میرزایی گفت: ایده اصلی پوستر این است که همه کودکان، چه با نیازهای ویژه، چه فقیر، چه بچه‌های کار و همه حق طبیعی‌شان است که کنار هم شاد باشند و بازی کنند، اینکه کودکان فارغ از هر موقعیتی با همدیگر دوست می‌شوند و بازی می‌کنند برای ما بزرگترها هم یک الگوست.

او در پایان تصریح کرد: سعی کردم شادی و انرژی را در طرح پوستر نشان دهم و این شادی می‌تواند در زندگی بزرگترها، والدین و خانواده‌ها انتقال پیدا کند و مسری باشد.

برنامه‌های هفته ملی کودک روزهای ۱۶ تا ۲۲ مهر ۱۴۰۱ در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است