رشد ۴۰ درصدی تعداد سالن‌های سینما نسبت به سال گذشته | پایگاه خبری صبا
امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
مدیر کل توسعه فناوری، سینمایی، سمعی و بصری خبر داد:

رشد ۴۰ درصدی تعداد سالن‌های سینما نسبت به سال گذشته

مدیر کل توسعه فناوری، سینمایی، سمعی و بصری گفت که نسبت به سال گذشته 18 سینما و 129 سالن سینمایی به ناوگان سینمایی کشور افزوده شده است.

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدیرکل توسعه فناوری، سینمایی، سمعی و بصری با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه ساخت سالن‌های سینما گفت: در طول سال های اخیر سعی شده است که سالن‌های نمایشی فیلم را مخصوصا در شهرهای محروم، کم برخوردار و شهرهایی که سالن سینما نداشتند و از این رسانه فرهنگی محروم بودند، افزایش دهیم.

وی سالن سازی را از اهداف مهم حوزه کاری خود عنوان کرد و گفت: در طول یکسال گذشته حدود ۱۸ سینما و ۱۰۶ سالن سینما به ناوگان سینمایی کشور افزوده شده است که حدود ۴۰ درصد در این حوزه افزایش داشته ایم و این سالن‌ها بیشتر در مناطقی ساخته شده که نیاز فرهنگی آن مناطق بوده است.

فرجی با توضیح اینکه سیاست کلی سازمان سینمایی افزایش کمی و کیفی سالن‌های سینمایی در مناطق مختلف کشور است، اظهار کرد: ما سعی کرده ایم در طول سال با هماهنگی با سینما شهر، تجهیزات سمعی و بصری سینماهای کشور را فراهم کنیم و کیفیت آن را بالا ببریم که در این خصوص تجهیزات ۱۵ سینما به روز رسانی شده است. از سوی دیگر با توجه به شفاف سازی و قانون گرایی که در دستور کار سازمان سینمایی قرار گرفته است، متقاضیان زیادی برای ساخت سالن‌های سینما درخواست داده‌اند. ما سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را تشویق می کنیم در مناطق نیازمند به سالن، طرح های خودشان را اجرا کنند. در این خصوص ما مجوز بیش از ۲۳ پردیس سینمایی را صادر کردیم که این پردیس ها در مراحل مختلف آماده سازی قرار دارند. علاوه براین تا پایان شهریور حدود ۲۳ سالن سینمایی به ۱۰۶ سالنی که از قبل آماده کرده بودیم، اضافه خواهند شد، که مجموع سالن‌های ساخته شده در یکسال گذشته به ۱۲۹ سالن خواهد رسید.

وی در پایان درباره تجهیز و به روز رسانی سالن‌های سینما تصریح کرد: در طول یک سال گذشته اولین پردیس سینمایی در شهر پرند افتتاح شد. همچنین در این مدت تجهیزات حدود ۳۰ سالن سینما به‌روز رسانی شده است، یعنی هم به وضعیت خود سالن مثل پرده سینما، کیفیت، صندلی و هم به مسایل دیگری مثل ارتقای تجهیزات صدا و سایر ملزوماتی که نیاز به باز‌سازی داشتند، پرداخته شده است.

انتهای پیام/

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است